Monday, 22 March 2010 00:00

48 dienas, 7 stundas, 44 minūtes, 52 sekundes

Tas ir laiks, kas tagad apzīmē rekordu burājot apkārt zemeslodei. Un tas pieder desmit vīriem no franču trimarāna Groupama 3 komandas.

Ar šo rekordu, ar kuru tagad trimarāna komanda iegūst Jules Verne trofiju savā īpašumā, Franc Cammas skiperētais milzu trimarāns ir pārspējis 2005. gadā cita francūža Bruno Peyron uzstādīto rekordu ar katamarānu Orange 2. Vecais rekords ir pārspēts par 2 dienām, 8 stundām un 35 minūtēm.

Sasniedzot neticamu vidējo ātrumu visa maršruta garumā - 18.76 mezgli, un pateicoties sevišķi veiksmīgiem laika apstākļiem distances nobeigumā, Groupama 3 šķērsoja noteikto finiša līniju pie Ushant, Francijas Ziemeļrietumu krastā, sestdien 20. martā, pulksten 21.40.45

Atgādināsim, ka tik viegli šis rekords vis Groupama 3 komandai rokā nedevās. Lai lidz tam nonāktu bija jāveic vairāki atkārtoti mēģinājumi, kuru laikā trimarāns gan tika pamatīgi bojāts, gan pat apgāzās. Tieši tāpēc šis jaunais rekords ir ļoti ievērības cienīgs burāšanas notikums.

Šodien jau trimarāns atrodas Francijas ostas pilsētā Brestā, kur Franck Cammas, Stan Honey, Fred Le Peutrec, Steve Ravussin, Loic Le Mignon, Thomas Coville, Lionel Lemonchois, Bruno Jeanjean, Ronan Le Goff un Jacques Caraes saņem varoņa cienīgu sagaidīšanu no Francijas labāko burātāju puses. Apsveicēju starpā ir arī vecais rekorda turētājs Bruno Peyron.

Vairāk par rekorda jaunajiem īpašniekiem var lasīt šeit.

 

 

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE