Thursday, 28 January 2010 00:00

Ebija - vēl viena rekorda kārotāja

Sestdien, 23. janvārī no Del Rey jahtkluba Kalifornijā, ASV, ar jahtu Wild Eyes, ceļā devās 16 gadus vecā Ebija Sanderlanda (Abby Sunderland). Mērķis - kļūt par jaunākajo soloburātāju apkārt pasaulei, burājot neapstājoties.

Abija ir Zaka Sanderlanda (Zac Sunderland) māsa. Pats Zaks jau pagājušajā gadā, 17. gadu vecumā, pēc 13 mēnešu ilga ceļojuma, apburājot apkārt pasaulei vienatnē, kļuva par jaunāko soloburātāju pasaules vēsturē. Zakam gan izdevās so rekordu noturēt tikai pavisam neilgi, jo jau mēnesi vēlāk viņa rekordu pārspēja brits Maiks Perhams.

Jātagādina, ka Abija ir tikai viena no jaunākā soloburātāja rekorda tīkotājām, jo viņas vienaudze austrāliete Džesika Vatsone, par kuru esam rakstījuši visvairāk, ir jau veikusi pusi no sava ceļa. Tāpat savam ceļojumam nopietni gatavojas 14 gadus vecā holandiete Laura Dekere. Lauru gan ceļojumā aturēs dažādi, tiesas uzlikti, ierobežojumi.

Abijas priekšrocības gan varētu būt 40 pēdu garā sporta klases jahta, kas viņai ļauj savu ceļu veikt atrākā tempā nekā Džesikai. Tomēr vai tas spēs viņai nodrošināt rekorda iegūšanu paliek atklāts jautājums. Un ceļš lidz rekordam nevienam tomēr nebūs viegls... Lai veicas!

Vairāk par Abiju.

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE