Monday, 28 December 2009 00:00

14 gadi tomēr nav šķērslis lieliem plāniem

Jaunā nīderlandiešu burātāja Laura Dekere, kura ir tikai 14 gadus veca, tomēr varēs burāt vienatnē apkārt pasaulei, kā agrāk plānojusi. Šāds tiesas lēmums ir būtiska pārmaiņa pēc pēdējās nedēļās dzirdētā par Lauras pēkšņo pazušanu no mājām decembra vidū un tikpat pēkšņo un neizskaidrojamo atrašanos nedēļu vēlāk Svētā Martina salā, kas ir viena no Nīderlandei piederošo Antiļu salu grupas salām Karību jūrā.

Šādu Ziemassvētku dāvanu Laurai ir sagādājusi Holandes tiesa, kura ir kardināli mainījusi savu agrāko lēmumu un tomēr nolēmusi atļaut Laurai vienai doties burājumā nākamā gada vasarā vēl pirms savas 15. dzimšanas dienas. Tomēr jaunais tiesas lēmums ir ar saviem nosacījumiem. Svarīgākais no tiem ir non-stop burāšanas atļaujas trūkums, kas nozīmē, ka Laurai savs burājums būs jāveic ar piestāšanos ostās sava burājuma laikā.

Atgādināsim, ka meitene plānoja savu rekorda non-stop burājumu apkārt pasaulei uzsākt 1. septembrī un noslēgt 2 gadu laikā - līdz 2011. gada septembrim. Tomēr pēc Holandes tiesas iejaukšanās jebkāda atļauja burāt šai nepilngadīgajai drosminiecei iepriekš tika liegta.

Patreizējais pasaules jaunākā soloapburātāja rekords pieder britam Maikam Perhamam. Tomēr, lai sasniegtu jaunu rekordu pašlaik ceļā ir ari 16 gadus vecā austrāliete Džessika Vatsone.

Vairāk par jauno tiesas lēmumu un Lauras plāniem varat lasīt šeit.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE