Tuesday, 04 August 2009 21:57

Pāri Atlantijai trīs dienās jeb atkal jauns pasaules rekords

Nu ko, ar savām 131 pēdām Banque Populaire V ieiet vēsturē ar lielu pompu. Pārburāt pāri Ziemeļatlantijai 3 dienās, 15 stundās un 48 minūtēs un pie tam vēl visu laiku vienā halzē nav spējis neviens pirms viņiem.

Šis franču giganttrimarāns ceļu starp Ņujorku un Lizard Point pie Britu salām ir veicis ar vidējo ātrumu 32,94 mezgli. Šādi Banque Populaire V ir pārspējuši veco, 2007. gadā uzstādīto rekordu par veselām 12 stundām un 32 minūtēm.

Starts šim rekorda mēģinājumam tika dots pagājušo ceturtdien pie ASV krastiem. Trīs stundas pirms Banque Populaire V līdzīgu regati uzsāka vecā rekorda turētājs Franc Cammas ar savu gan mazāku giganttrimarānu Groupama. Cammas gan pārspēja savu veco rekordu, bet tā kā finiša līniju abi trimarāni sasniedza gandrīz vienlaikus, tad Cammas nācās šķirties no rekorda turējuma par labu Banque Populaire V. Cammas ceļā pavadīja trīs dienas 18 stundas un 56 minūtes.

Šīs savdabīgās regates laikā abi trimarāni burāja tikai ar vienu halzi un uzstādīja vairākus 24 stundu rekordus. Sestdien Banque Populaire "nesteidzoties" pieveica 908 jūdzes. Ar vidējo ātrumu 37,8 mezgli. Maksimālais ātrums apstājās pie 47,15 mezglu atzīmes.

Kad atceros 16 diennanktis, kuras pats esmu pavadījis šķērsodams Ziemeļatlantiju, tad saprotu tautas sakāmvārdu: ko tu lielam un bagātam padarīsi. Vai kaut kā tā.

Redzēsim kas sekos tālāk. Bet pagaidām, protams, apsveikumi Banque Populaire V kapteinim Pascal Bidégorry un viņa 11 vīru komandai. Te var lasīt vēl par šo rekordu

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE