Sunday, 18 January 2009 00:00

Jaunākā soloburātāja apkārt pasaulei!

15 gadus vecā, jeb pareizāk būtu teikt jaunā un neparasti drosmīgā Džesika Vatsone (Jessica Watson) ir iecerējusi kļūt par jaunāko pasaules apceļotāju, burājot vienatnē un bez ārējas palīdzības. Pagājušā gada 30. decembrī viņa pameta Brisbenu, Austrālijā savā S&S (Sparkman and Stephens) 34, ceļā uz Vangeraju, Jaunzēlandē kā pirmo sava ceļa mērķi.

Ja Džesikai izdosies savu mērķi piepildīt, viņa ne tikai kļūs par jaunāko meiteni (sievieti), kura ir apburājusi viena pati apkārt pasaulei, bet arī par jaunāko personu, kura jebkad ir apburājusi zemeslodi bez ārējas palīdzības.

„Bez ārējas palīdzības” nozīmē, ka Džesika drīkst piestāt krastā sava ceļojuma laikā, bet viņai ir liegts gan ostās, gan burājot uz ūdens, pieņemt jebkādu aprīkojumu, proviantu vai cita veida palīdzību no malas. Tas nozīmē, ka visa sava ceļojuma laikā radušās problēmas ir jārisina un nepieciešamie remontdarbi ir jāveic Džesikai pašai.

Atliek tikai novēlēt Džesikai labu ceļavēju un cerēt uz viņas pārdrošā plāna izdošanos, kurš tādējādi varētu stimulēt interesi par pasaules apburāšanu arī meitenēm Latvijā.

Lai izdodas!

Vairāk par Džesiku un viņas projektu varat uzzināt šeit:

www.youngestround.com

 

 

10 komentāri

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE