Tuesday, 23 August 2011 00:00

Lauras ceļojums turpinās

Pagājis gads, kopš 2010. gada 21. augustā solo ceļojumā apkārt pasaulei startēja tobrīd 14 gadus jaunā holandiete Laura Dekkere. Atšķirībā no viņas nedaudz vecākajiem priekšgājējiem, kuru nepārtraukto burājumu okeāna plašumos pavadīja intensīva publicitātes kampaņa, Laura pārvietojas bez lieka trokšņa, pa ievērojami grūtāku maršrutu - tuvu zemei, ieejot ostās ar intensīvu satiksmi, paisuma un bēguma straumju rajonos.

Ceļojums pagaidām norit saskaņā ar plānu. Pirmajā no 2 gadiem noburāta puse ceļa. Dažas nedēļas nogaidot viesuļvētru sezonas beigas Lanzarotē, apmeklētas Zaļā Raga salas un 17 dienās sķērsots Atlantijas okeāns. Pēc Sv.Martina un virknes citu Karību jūras salu apmeklējuma, 11. aprīlī izbraukts Panamas kanāls.

Pēc Galapagu salu apmeklējuma 18 dienās pieveiktas 2 960 j. jūdzes līdz Marķīzu salām. Jūnija sākumā, daudzo rifu, satiksmes un mainīgo vēju dēļ iztiekot ar minimālu miegu, 7 dienās noburātas 770 jūdzes līdz Taiti. Pa ceļam uz Tongu apmeklētas Moorea un Bora Bora salas Franču Polinēzijā. No Tongas sekoja 4 dienu burājums līdz Suvai Fidži un 3 dienas līdz Vanuatu.

8. augustā Laura no Vanuatu devusies uz Darvinu Austrālijā. 2 300 jūdžu distanci paredzēts veikt aptuveni trīs nedēļās. Šis varētu būt ceļojuma grūtākais posms, jo ietver lavēšanu starp salu un rifu labirintiem spēcīgu paisuma straumju varā. Torresa šaurums ir vieta, kas iedveš respektu visrūdītākajiem jūrniekiem. Atliek novēlēt Laurai veiksmi un izturību viņas iedvesmojošajā ceļojumā!

Ļoti iespējams, ka pēc Austrālijas Lauras Guppy nedosies pa plānoto maršrutu uz Singapūru, Šrilanku, Suecas kanālu un Gibraltāru. Saskaņā ar sākotnējo plānu, caur pirātu apsēsto Adenas līci bija paredzēts iziet jahtu konvoja sastāvā. Tomēr reģionā esošā kara flote atsakās eskortēt pat ļoti lielus jahtu konvojus, aizbildinoties, ka komerciālās satiksmes apsargāšana esot daudz svarīgāks uzdevums par "atpūtnieku" aizsardzību. It kā šie "atpūtnieki" nebūtu NATO valstu pilsņi un nodokļu maksātāji.

Augsta NATO amatpersona nesen, uzstājoties Nīderlandes radio, skaidri ieteica visiem burātājiem vienkārši turēties tālāk no Adenas līča.

110823_Laura1Šī iemesla dēļ Laura, iespējams, izvēlēsies ceļu apkārt Āfrikai un Labās Cerības ragam: Maurīcija, Keiptauna, Fernando de Noronja (Brazīlija), Zaļā raga salas, kurā noslēgsies pilns pasaules apceļojums.

Ja vēlaties apskatīt bildes no Lauras ceļojuma, tās meklējamas šeit: http://solozeilster.hyves.nl/

Bet jaunumi lasāmi šeit:  http://www.lauradekker.nl/English/News.html

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE