Saturday, 06 February 2016 13:01

Meksikas četrkārtējā olimpiete ar Laser laivu burās no Kalifornijas uz Havaju salām

Meksikas četrkārtējā olimpiete ar Laser laivu burās no Kalifornijas uz Havaju salām Foto: Laser World

Meksikas četrkārtējā olimpiete Taņa Eliasa Kalesa (Tania Elias Calles) (36) ceturtdien, 4. februārī, paziņoja par plāniem šovasar ar Laser laivu (LOA: 4,2 m) noburāt no Kalifornijas uz Havaju salām.

Veicamā ceļa garums ir aptuveni 2300 jūras jūdzes (4259.6 km) un tas daļēji sakrīt ar slavenās Klusā okeāna regates Transpac maršrutu, kurā pasātu ietekmē ir raksturīga ātra burāšana pa vējam.

Kalesa plāno startēt vasaras beigās no Sanfrancisko un burājumu veikt bez pieturām. Paredzams, ka burājums varētu ilgt no divām līdz trīs nedēļām.

Burātāju ceļā pavadīs laiva ar atbalsta komandu, kā arī medicīnisko personālu. Ceļojuma laikā tiks monitorēti laikapstākļi, kā arī Kalesas veselības stāvoklis.

 

 Attēls: Tania Elias Calles

 

Ar šo projektu Kalesa cer piesaisīt starptautisko mediju, kā arī sponsoru uzmanību, lai savāktu finansējumu savam galvenajam projektam un dzīves lielākajam izaicinājumam - dalībai 2020. gada Vendée Globe sacīkstēs. Lai sagatavotos Vendée Globe, 2018. gadā Kalesa plāno piedalīties arī divnieku sacensībās apkārt pasaulei bez pieturām - Barcelona World Race.

2010. gadā Kalesa uzstādīja Ginesa rekordu talburāšanā sieviešu ieskaitē, vienatnē un bez palīdzības no malas ar Laser klases laivu Kalifornijas līcī noburājot 282.78 j.j. (523.7 km) no Loskabosas Dienvidu Lejaskalifornijas štatā uz Baiju de Banderasu Najaritas štatā.

Kelesa ir viena sekmīgākajām Meksikas burātājām ar 16 gadu pieredzi profesionālajā burāšanā.

Četras reizes (2000. un 2004. gadā Europa klasē, 2008. un 2012. gadā Laser klasē) pārstāvēja Meksiku Olimpiskajās spēlēs.

2012. gadā Londonas Olimpiādē viņa pirmo reizi nodrošināja Meksikai vietu medaļu braucienos. Ir divkārtējā bronzas medaļas ieguvēja pasaules čempionātā Laser klasē, kā arī četrkārtīga Centrālamerikas un Karību reģiona spēļu uzvarētāja. Vairākkārt izcīnījusi medaļas, ieskaitot zeltu, Panamerikas spēlēs.

Regulāri kā kapteine piedalās dažādās jūras regatēs.

Kopš 2011. gada ir goda sportiste Pasaules Antidopinga aģentūras Sportistu Komitejā.

Ir Meksikas burāšanas federācijas Tehniskās komitejas pārstāve un Meksikas burāšanas izlases trenere.  

Vairāk par projektu var lasīt šeit.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE