Friday, 01 September 2017 14:07

FOTO: Burāšanas diena cilvēkiem ar kustību traucējumiem Kuresārē

FOTO: Burāšanas diena cilvēkiem ar kustību traucējumiem Kuresārē Foto: Siiri Padar Photography

Kuresāres jūras dienu ietvaros, 11. augustā, norisinājās ‘Īpašo burātāju diena’, kuras laikā ikvienam interesentam ar kustību traucējumiem bija iespēja iegūt pirmās iemaņas un sajūtas burāšanā.  

Pieredzes iegūšanas vizītē uz Kuresāri devās arī burāšanas treneris Guntars Eistreiķis kopā ar saviem audzēkņiem, tajā skaitā jauniešiem no Jūrmalas internātpamatskolas.

“Paraburāšana Latvijā vēl tikai attīstās, tāpēc ‘Īpašo burātāju dienas’ apmeklēšana mums ir laba iespēja redzēt, kā kaimiņi ar to iepazīstina sabiedrību. Vēl jo nozīmīgāka ir došanās uz Kuresāri, lai redzētu, kā tas notiek mazākā mērogā. Ceram iemācīties kā šīs lietas tiek organizētas, paši izburāt un vairāk apgūt paraburāšanas specifiku un tehniku,” pirms brauciena pastāstīja G. Eistreiķis.

Uz ūdens dalībniekiem palīdzēja Igaunijas vienīgais paraburātājs Anre Nõmme, kurš interesentus vizināja ar paralimpisko 2.4mR klases laivu. Bet kopā ar RS asociācijas pārstāvi, dalībniekiem divatā bija iespēja izbraukt ar RS Quest laivu.

“Burāšana ir sporta un atpūtas sajaukums, kurā ne vienmēr iespējams uzveikt labāko un stiprāko” stāsta A. Nomme. “Es ceru, ka daži no dalībniekiem ar iegūto pieredzi un zināšanās atradīs ceļu atpakļa pie burāšanas”, turpina paraburātājs.

Pasākums notika projekta “Īpašie burātāji” (Erilised purjetajad)+ ietvaros, un bija trešais un noslēdzošais šajā gadā.

“Kustību traucējumi nav šķērslis - vējš, viļņi un buras ir vienādas visiem”, stāsta projekta organizatore Kīlija Hāva. “Tās ir brīnišķīgas sajūtas - dalīties priekā un brīvības sajūtā, ko rada burāšana un kustība uz ūdens tādā pašā veidā, kā to darīja mūsu senči tūkstošus gadus atpakaļ”.

Šāds projekts Igaunijā notiek jau otro gadu, un šogad tas ieguva jo īpašu interesi no sabiedrības puses.  To rīko Noblessneri jahtklubs sadarbībā ar RS klases asociāciju.

Foto: Siiri Padar Photography

 

 

 

 

 

2 komentāri

  • murrelE Sunday, 14 March 2021 03:09 murrelE

    https://gcialisk.com/ - cialis super active

  • GUNCA Tuesday, 05 September 2017 08:24 GUNCA

    SUPER!OBLIGATI TAADU RIKOJAM!