Wednesday, 23 September 2015 12:58

Jahtklubs Engure startējis starptautiskajā labdarības regatē Bart’s Bash

Jahtklubs Engure startējis starptautiskajā labdarības regatē Bart’s Bash Foto: Andrew Simpson Sailing Foundation

Visā pasaulē svētdien, 20. septembrī, norisinājās otrā starptautiskā labdarbības regate Bart’s Bash, kurā ar 13 dalībniekiem iesaistījās arī jahtklubs Engure

Kā pastāstīja jahtkluba komandors Ģirts Fišers - Blumbergs, regate pagāja lēnā vējā, piedaloties astoņām Optimist klases laivām, vienai Laser klases laivai, 3 jūras jahtām un 1 katamarānam.

 

 

 

Šogad Bart's Bash pasākumā piedalījās vairāk nekā 11 tūkstoši burātāju no 62 valstīm, kas burāja 469 akvatorijās, liecina organizatoru sniegtā informācija. Kopējais noburāto metru skaits sasniedz 24073649 robežu. 

Jahtklubs Engure bija vienīgais jahtklubs no Baltijas valstīm, kas piedalīsies šā gada labdarības regatē.

Lai gan visi rezultāti nav apkopoti, šobrīd līderpozīcijas ieņem Stīvens de Vits no Lake Deneys jahtkluba (Dienvidāfrika). 

Bart's Bash ir pasaulē lielākais burāšanas pasākums, kas tiek rīkots vienu dienu Lielbritānijas Olimpiskā čempiona un Amerikas kausa burātāja Endrjū 'Bārta' Simpsona piemiņai, kurš traģiski gāja bojā Sanfrancisko (ASV) 2013. gada maijā burāšanas treniņa laikā.

Vienlaikus tā ir arī labdarības regate. Tādēļ, lai gan dalība pasākumā ir bezmaksas, ikviens tiek aicināts ziedot Simpsona vārdā nodibinātajam labdarbības fondam Andrew Simpson Foundation. Fonda mērķis ir dot iespēju bērniem un jauniešiem vecumā no 5 līdz 24 gadiem ar burāšanas starpniecību attīstīt sevi un piepildīt savus mērķus. Fonds atbalstu sniedz stipendiju veidā. Uz tām var pretendēt ikviens visā pasaulē. Nākamā pieteikšanās uz grantu no Andrew Simpson Foundation sāksies 1. oktobrī. 

Jahklubiem, burāšanas skolām un centriem Bart's Bash tāpat ir lieliska iespēja atklāt burāšanas pasauli tiem, kas nekad nav burājuši. 

2014. gadā Bart's Bash pasākums uzstādīja ginesa rekordu kā lielākās burāšanas sacīkstes pasaulē. Tajā piedalījās vairāk nekā 30 tūkstoši dalībnieku 550 norises vietās. 

 

FOTO:

Foto: Andrew Simpson Sailing Foundation

 

VIDEO:

 

Posted by Bart's Bash on Sunday, 20 September 2015

 Video kopsavilkums Bart's Bash 2015

 

Posted by Bart's Bash on Tuesday, 22 September 2015

 Video no Karaliskā Bermudas jahtkluba  

 

Posted by James Spithill on Monday, 21 September 2015

 Video no Oracle Team USA

 

Posted by BBC Radio Solent on Sunday, 20 September 2015

 Video  - Sers Bens Einslijs piedalās Bart's Bash 2015

 

Video no Gunardas burāšanas kluba