Saturday, 19 September 2015 23:49

Startējusi jahtas Nimfa kausa izcīņas regate (+ fotogalerija)

Startējusi jahtas Nimfa kausa izcīņas regate (+ fotogalerija) Foto: sintija sīmane / buratajiem.lv

Valdot pozitīvai gaisotnei un piedaloties turpat visai Jelgavas jahtkluba ķīļjahtu flotei, sestdien spirgtā brīzē startēja jahtas Nimfa kausa izcīņas regate.

Sacensības notiek divos etapos no 19. līdz 20. septembrim distancē Jelgava - Kalnciems (Jelgavas novads) - Jelgava ar kopējo veicamo attālumu 20 jūras jūdzes. Katrā etapā ir viens starpfinišs pretī Svētes upes ietekai Lielupē. Izvēlētā distance ir garākā sacensību distance, kādu jahtkluba buru jahtas Lielupē līdz šim ir veikušas, ejot ar mastiem.

Par metālā izveidoto jahtas Nimfa siluetu - simboliskajiem kausiem cīnās astoņas jahtas. Komandas, katrā pa diviem - trim burātājiem, startē vienā grupā. Uzvarētājs tiks noteikts pēc rezultātu kopsummas visos starpfinišos, atskaitot vienu sliktāko laiku.

 

Foto: sintija sīmane 

 

Jau rakstījām, ka sarīkot regati no Jelgavas līdz Klanciemam jahtklubs ir gribējis jau sen. Katru sezonu jahtklubā notiek no 7 līdz 8 regatēm, kuru rīkošanu var nodrošināt jebkura jahtkluba jahta. Šā posma, kas sākotnēji bija plānots kā regate Rudens vējš, organizēšanu uzņēmās jahta Nimfa.

“Noorganizēt regati piedāvāja viens no jahtkluba biedriem, mēs neatteicāmies. Tā arī viss sākās. Uztaisījām kausus, visu sarunājām,” stāsta jahtas Nimfa kapteinis Romans Semjonovs, uzsverot, ka viņi ir tikai vieni no organizatoriem un, lai noorganizētu regati, iesaistījušies daudzi kluba biedri.

Kapteinis Semjonovs atklāja, ka šāda regate šogad vispār nesot bijusi plānota, bet augusta sākumā kolektīvi nolemts, ka to rīks. Tāpat kapteinis atkāja, ka regate ir pēdējos gados lielākā Jelgavā rīkotā regate.

“Domājām, ka piedalīsies mazāk [jahtkluba] jahtu. No divpadsmit jahtām startēs astoņas kas ir 70 procentu no visām jahtām. Normāls rezultāts.”  

To, kurš uzvarēs pirmajā jahtas Nimfa kausa izcīņās regatē, Semjonovs nevēlējās prognozēt. Jautāts par to, vai regatē ātrākā varētu būt jahta Nimfa, kas šogad ieguva Jelgavas jahtkluba ceļojošo kausu, kapteinis bilda, ka viss būs atkarīgs no vēja un no tā, kā veiksies distancē. “Domāju, ka būs interesanti.” 

 

FOTO