Friday, 18 September 2015 14:08

Nedēļas nogalē Jelgavā notiks jahtas Nimfa kausa izcīņa

Nedēļas nogalē Jelgavā notiks jahtas Nimfa kausa izcīņa Foto: Jelgavas jahtklubs

Jelgavas novadā no 19. līdz 20. septembrim notiks Jelgavas atklātais čempionāts burāšanā Jahtas Nimfa kauss 2015, informē Jelgavas jahtklubs.

Sacensības notiks divos etapos distancē Jelgava - Kalnciems - Jelgava ar kopējo veicamo attālumu 20 jūras jūdzes. Katrā etapā plānots viens starpfinišs.

Pirmā etapa starts 19. septembrī tiks dots pretī Jelgavas jahtklubam. Starpfinišs paredzēts pretī Svētes upes ietekai Lielupē, bet finišs - Jelgavas novada Kalnciema pagastā, kas ir maksimāli tālākais sasniedzamais attālums Jelgavas jahtkluba jahtām, ņemot vērā to mastu augstumus.

Otrais etaps notiks 20. septembrī no Kalnciema uz Jelgavu. Starpfinišs tāpat kā pirmajā etapā paredzēts pretī Svētes upes ietekai Lielupē, bet finišs - pretī Jelgavas jahtklubam.

Regates atklāšana notiks 19. septembrī plkst. 12:00. Abu etapu pirmais starts paredzēts plkst. 13:00.

Uzvarētāji tiks noteikti pēc rezultātu kopsummas visos starpfinišos, atskaitot vienu sliktāko laiku.

Kā pastāstīja Jelgavas jahtkluba komandors Aleksandrs Jakovļevs, sarīkot regati līdz Klanciemam un atpakaļ jahtklubs ir gribējis jau sen. Katru sezonu jahtklubā notiek no 7 līdz 8 regatēm, kuru rīkošanu var nodrošināt jebkura jahtkluba jahta. Šā posma, kas sākotnēji bija plānots kā regate Rudens vējš, organizēšanu uzņēmās jahta Nimfa, piedāvājot kausa izcīņu.

Sacensības rīko biedrība Jelgavas jahtklubs JKK sadarbībā ar jahtu Nimfa un kapteini Romanu Semjonovu.