Monday, 16 June 2014 09:33

Nedēļas nogalē Ķīšezerā aizvadīts 5.Starptautiskais Baltijas TopCat čempionāts

Nedēļas nogalē Ķīšezerā aizvadīts 5.Starptautiskais Baltijas TopCat čempionāts Foto: Gita Memmēna

Svētdien, 15. jūnijā Ķīšezerā pie jaunās laivu piestātnes Marina Malina, veiksmīgi noslēdzās piektais starptautiskais Baltijas TopCat čempionāts, informē Latvijas Topcat klases asociācijas pārstāve Andra Simanoviča.

Šogad čempionātā piedalījās septiņās ekipāžas. Dalībnieku vidū bija Latvijas labākie Topcat katamarānu burātāji, kā arī dalībnieki no Vācijas un Ukrainas.

Neskatoties uz iepriekš prognozētajiem sliktajām laika apstākļiem, abās regates dienās Topcat burātāji nevarēja sūdzēties par vēja trūkumu Ķīšezera ūdeņos. Pirmajā dienā ZR vējš svārstījās no 5-9 m/s , savukārt otrā diena izvērtās dinamiskāka, pūta ZR vējs 8-9 m/s ar brāzmām līdz 11 m/s.

Kopumā doti septiņi starti - trīs pirmajā dienā, četri otrajā.

Pirmo vietu izcīnīja Uta Eika un Volfgama Kordesa (Uta Eyck & Wolfgang Kordes) (GER 3678) ekipāža.

Otro vietu ieguva labākie Topcat burātāji Latvijā - Guntars Maļina & Jānis Priede (LAT 4022). Mūsējie cīnījās godam, atpaliekot tikai par 3 punktiem.

Bronzas godalgu ieguva arī burātāji no Latvijas - Didzis Gavars & Indulis Grīnfogels (LAT 3685).

Gan regates rīkotāji - Latvijas Topcat klases asociācija un laivu piestātne Marina Malina, gan sacensību galvenais tiesnesis, Latvijas burātāju vidū pazīstamais Armands Plāte uzskata, ka Ķīšezers ir piemērots šādu regašu rīkošanai.

Savukārt Uta Eiks (Starptautiskā TopCat klases asociācija) pateicās par profesionāli noorganizētu čempionātu un viesmīlīgo uzņemšanu Marina Malina un apsolīja nākošgad ierasties kuplākā skaitā.

Baltijas TopCat čempionāts norisinājās no 13.līz 15.jūnijam Ķīšezerā.