Wednesday, 17 June 2015 22:04

Latvijas jahtkluba 12 stundu regatē uzvar Monza un Reki

Latvijas jahtkluba 12 stundu regatē uzvar Monza un Reki Foto: Sanita Tiltiņa

Latvijas jahtkluba rīkotajā 12 stundu regatē, kurā startēja septiņas jahtas divās grupās, uzvaru pirmajā grupā izcīnīja jahta Monza, bet otrajā -  jahta Reki.

Sacensības notika divos etapos no 13. līdz 14. jūnijam distancē Jūrmala - Mērsrags.

Pirmajā etapā, 13.jūnijā, starts bija pie Lielupes pieņemšanas bojas, finišs - starp Mērsraga moliem. Otrajā etapā starts tika dots pie Mērsraga moliem, bet finišs Daugavā starp Daugavgrīvas bāku un tiesnešu kuģi. Pirmajai ieskaites grupai papildus bija jāapņem Rīgas pieņemšanas boju, attiecīgi turpceļā ar kreiso bortu, atpakaļceļā ar labo bortu. Starts abām ieskaites grupām tika dots kopējs.

 

Šajā nedēļas nogalē STE jahta Reki piedalijās 12h regatē. Starts tika dots pie Lielupes, kur daļa jahtas lēni vilkās līdz Rīgas pieņemšanas bojai, otra grupa jau taisnā kursā uz Mērsragu. Startējām pirmie, taču labi zināms, ka Polaris spinakeri ir mazi un vājos vējos bezspēcīgi pret citu, lielāku jahtu palagiem. Uzmanīgi burājot, turamies puslīdz labā pozīcijā, taču saules apcepināti un gadžeta nepareizi saslēgtās info dēļ, nolemjam iet ciešāk, lai pēc tam varētu iet brīvākā spinakera kursā, aparatūra rādija, ka tā būtu pareizāk - varbūt tā arī būtu, taču nebija. 1. dienas lielākā kļūda un iespējams nepareizā manerva dēļ nenosargājām otro pozīciju. Žēl. Otrā diena sākās ar spirgtu pretvēju tieši kursā. Daļa pirmās grupas jahtas iet ļoti cieši, arī mēs turam ciešumu un izvirzamies vadībā atraujoties no grupas, kad lēnām visi pieņem lēmumu halzēt un iet lejā, halzējam arī mēs, lai vēlāk konstatētu, ka vējš sāk griezties labvēlīgāk un ļautu iet tīrā kursā uz Rīgas pieņemšanas boju. Pie finiša vējš pieaug līdz stiprumam, kad jārēvējas, taču atvelkam mastu un maucam tālāk, jo drīz jāapņem boja un varēsim iet ar sānu vēju. Pēdējā taisnē redzam arī iepriekšējās dienas pirmo jahtu grupā, taču nezinam, kas notika ar iepriekšējās dienas otro jahtu. Finišs un diena galā. 48h laikā uz jahtas pavadītas 21h

Posted by Sailing Team Engure on Monday, 15 June 2015