Sunday, 24 May 2015 13:30

Priedaines jahtklubs atklāj Jūrmalas burāšanas sezonu

Priedaines jahtklubs atklāj Jūrmalas burāšanas sezonu Foto: S.Sīmane / buratajiem.lv

Ar sacīkstēm bērniem un jauniešiemOptimist un Laser klasēs sestdien Jurmālā burāšanas sezonu atklāja Priedaines jahtklubs. Uz sacensībām bija ieradušies teju visu Latvijas burāšanas skolu burātāji.

Pa vienam burātājam bija no Rīgas jahtkluba un kaimiņos esošā Stirnu raga jahtluba, divi burātāji bija ieradušies no Pilsēta jahtkluba, deviņi no jahtkluba Engure, trīs no Usmas jahtkluba. Priedaines jahtklubu pārstāvēja septiņpadsmit burātāju. 

Olimpiskajās klasēs Laser 4.7 un Laser Radial attiecīgi startēja septiņi un pieci burātāji no diviem jahtklubiem. Optimist klasē startēja 21 burātājs no sešiem jahtklubiem. 

 

 

Sacīkstes atklāja Priedaines jahtkluba treneri Ināra un Juris Aiļi.

 

Karoga pacelšana bija uzticēta Priedaines jahtkluba sekmīgākajiem burātājiem Ričardam Zvilnam un Esterei Kumpiņai.

 

 

Optimist klases burātāji iepazīstas ar sacīkšu distanci.

 

 

Laivu sagatavošanā iesaistās arī vecāki.

 

 

Pirms sacīkstēm laivas tiek pulētas līdz kļūst spoguļgludas. Tas tiek veikts, lai laivas ātrāk slīdētu pa ūdeni. 

 

 

Rindā uz laivu ielaišanu ūdenī. Palīdzīgu roku šajā lietā sniedz gan vecāki, gan treneri.

 

 

Vēl pēdējais darbiņš pirms došanās uz sacīkšu norises vietu. 

 

 

Pirmajiem starts tika dots Laser Radial klases burātājiem, kopskaitā pieciem. 

 

 

Otrie startēja septiņi Laser 4.7 klases burātāji. 

 

 

Pēdējā un skaitliski lielākā startēja Optimist grupa ar 21 burātāju. Drūzmēšanās un cīņa par labāko starta vietu ir liela. Īpaši spraiga tā ir vērojama starp burātājiem ar lielāku sacīkšu pieredzi. 

 

 

Optimist klasei bija jāveic viens trīsstūris, bet Laser klasēm  - viens trīsstūris un viens brauciens pa un pret vēju. Katrai klasei kopā tika doti pieci starti.  

 

 

Kurš kuru? Laser Radial burātāji Estere Kumpiņa un Ričards Zvilna cīņā metriem.

 

 

Cīņā par vietām var notikt arī tā. Pašam gan pēc tam laiva ir arī jāatgāž atpakaļ. 

 

 

Sīva cīņa bija arī starp Optimist klases burātājiem.

 

 

Enerģijas pitstops pārtraukumā starp braucieniem.

 

 

Sacensības akvatorija -  Lielupe pie Priedaines un Stirnu raga jahtklubiem. Laikapstākļi dalībniekus lutināja tikai īsu brīdī atklāšanā. Ierodoties distancē, sauli nomainīja pelēku mākoņu grēdas. Ik pa brīdim nolija. Tomēr vējš bija pietiekami stiprs, kas ļāva izvests visus piecus braucienus plānotaja laikā, bet pašiem dalībniekiem radīja labus sacīkšu apstākļus. 

 

 

Laser 4.7 klasē divu jahtklubu - Priedaines un Engures cīņā ar pārliecinošu rezultātu pārsvaru, četrām pirmajām vietām un vienu trešo vietu braucienos, 1.vietu izcīnīja Ēriks Zvilna (Priedaines j/k), 2.vietu - Emīls Rudzītis (j/k Engure), bet 3.vietu - Alens Bilde (Priedaines j/k). Vienīgā meitene šajā klasē Evija Ščedrina (Priedaines j/k) ieguva pirmo vietu meiteņu ieskaitē, kopvērtējumā ierindojoties ceturtajā vietā.

 

 

Laser Radial klasē Priedaines jahtkluba burātāju savstarpējā cīņā ar visām uzvarām visos piecos braucienos pārlieconši uzvarēja Ričards Zvilna. 2.vietā - Estere Kumpiņa (pirmā no kreisās), bet 3.vietā -  Enija Rudzīte. Abas jaunietes atttiecīgi dala pirmo un otro vietu meiteņu ieskaitē.

 

 

Optimist klasē kopējā ieskaitē uzvarēja Eduards Pļaviņš (Rīgas j/k), otrajā vietā - Vasilijs Vilks (Priedains j/k), bet trešajā - Agate Einause (Pilsētas j/k).

 

 

Agatei Einausei (Pilsētas j/k) pirmā vieta arī Optimist meiteņu grupā. Otro vietu izcīnīja Leila Helga Sāra Tolstika (j/k Engure) (pirmā no labās), bet trešo - Samanta Leitāne (j/k Engure).

 

 

Optimist B grupā (pēc vecuma jaunākā grupa) - 1.vieta Agatei Einausei (Pilsētas j/k), 2.vieta Ričardam Jurciņam (j/k Engure), 3.vieta - Kārlim Dubram (j/k Engure). 

 

VAIRĀK FOTO

 

REZULTĀTI