Monday, 18 May 2015 03:19

Provizorisko rezultātu vērtējumā Engures jahtkluba sezonas atklāšanas regatē jūras jahtām uzvar Encore

Provizorisko rezultātu vērtējumā Engures jahtkluba sezonas atklāšanas regatē jūras jahtām uzvar Encore Foto: S.Sīmane / buratajiem.lv

Ar uzvaru sestdien sacīkšu sezonu atklāja jahta Encore, finišējot pirmā jahtkluba Engure sezonas atklāšanas regatē.

Regatē startēja astoņas jūras sacensību jahtas - Anna Roza, Ventoux Deux, Paulīne, Bolero, Spīdola, Laura, Reki un Encore, ar kuru sacīkstēs piedalījās arī buratajiem.lv.

Visām jahtām tika noteikts atsevišķs starta laiks, kurš aprēķināts, izejot no LAT LYS 2015 TMF koeficienta izrēķinātās laika starpības uz distanci. Precīzs starta laiks katrai jahtai tika paziņots atklāšanā. Nolikums paredzēja, ka uzvarētāji tiek noteikti pēc faktiski ieņemtās vietas distancē brīdī, kad jahta šķērso finiša līniju.

Sacensībās bija paredzēts viens brauciens maršrutā Engure – Mērsraga pieņemšanas boja - Engure ar aptuveno distances garumu 21 j.j.

Nokļūšanai līdz apņemšanas bojai katra komanda izvēlējās sev izdevīgāko stratēģiju - viena gāja ciešāk pie kursa un līdz ar to arī krastam, citas vairāk iekšā līcī. Turpceļā jahtas lauzās pret vēju, kas ik pa laikam iepūta ap 13 mezgliem. Jūrā viļņus vietām rotāja baltās cepures.

Ierodoties vietā, kur jāapņem Mērsraga pieņemšanas boja, liela bija komandu neizpratne, kad šādu boju tur nevarēja atrast. Izrādās, Mērsragas pretēji solījumiem, to vēl nebija izlicis. Radās jautājums  - apņemt pirmā pāra sarkano boju vai pieņemšanas boju virtuālā veidā, proti, pēc koordinātām. Sacīkšu tiesnesis, informēts par problēmu, pieņēma lēmumu, ka jahtām ir jāapņem sarkanā stodere. Tomēr ne visas jahtas to veica. Viena no tām bija jahta Laura, kas startēja ātrāk un kas līdz Mērsraga pieņemšanas bojas vietai nokļuva ātrāk. Lai gan viss liecināja, ka jahtas komanda, kas gāja divatā, bija veiksmīgi tikuši ar problēmu galā, vienā brīdi izmainīja kursu, dodoties tālāk jūrā.

Atpakaļceļš bija tīkamāks - pa vējam ar spinākeru un sauli.

Radusies situācija ar Mērsraga pieņemšanas boju atstāja ietekmi uz sacensību rezultātiem. Tā kā visas komandas nebija apņēmušas vienu un to pašu stoderi, pēc sacīkstēm komandas ar tiesnesi vienojās, ka gala rezulāti netiks noteikti. Līdz ar to vietu sadalījums ir vienīgi provizorisks.

Pēc faktiskā laika pēc apmēram ceļā pavadītām piecām studām pirmā finišēja jahta Encore (LAT 107), otrā bija jahta Reki (LAT 163), trešā - Anna Rozza (LAT 555), ceturtā - Venoux Deux (LAT 283), piektā - Paulīna (S 407), sestā - Laura (LAT 521), septītā - Bolero (LAT 52), astotā - Spīdola (LAT 45 ).

 

FOTO