Sunday, 19 October 2014 10:50

Sezonas slēgšana Latvijas jahtklubos

Lai arī daļa jahtu vēl kādu laiku gozēsies jahtklubu ūdeņos, vien pa retai reizei aiztraucot līdz jūrai (lai arī laikapstākļi tām vēl ļautu kārtīgi izskrieties rudens vējos) šā gada aktīvā burāšanas sezona tik pat kā pietuvojusies savai dabīgajai izskaņai. Tāpēc turpinājumā īss pārskats par to, kā aktīvākie Latvijas jahtklubi (un burāšanas skolas) slēdza savu sezonu. 

Vēl tik jāpiebilst, ka burāšanas skolās burāšanas mācības turpināsies -  pārgājienos, sporta zālēs, peldbaseinos un apgūstot teoriju. 

 

Kā viens no pirmajiem ar jahtkluba noslēguma regati jūras jahtām un optimistiem  un balli 13.septembrī sezonu slēdza jahtklubs “Engure”. Regatē deviņu dalībnieku konkurencē jūras jahtu kategorijā uzvarēja mājiniece jahta Anna Roza (LAT 555), kurai otrajā vietā sekoja jahta Ventoux Deux, un trešajā - jahta Diks. Optimistiem 18 dalībnieku konkurencē, kuri atkarībā no vecuma sacentās trīs grupās - A (2002.-2003.gads), B (2004.-2005.gads) un C (2006.-2007.gads), A grupā uzvarēja Laura Ozoliņa, B grupā - Kārlis Dubra, C grupā - Daniels Markovs.

 

20.- 21.septembrī, Rojas novada sporta skolas burāšanas nodaļa - Rojas zēģelētāju skola rīkoja sezonas noslēguma sacensības, ar kurām tad arī noslēdza aktīvo burāšanas sezonu. 

Burāšanas skolas treneris Gunārs Reinholds:

“Š.g. 20.-21.septembrī, pēdējās atvasaras dienās, notika burāšanas sezonas noslēguma sacensības. Sacensības notika starp Rojas sporta skolas audzēkņiem - „Laser R”, „RS Feva” un „ Optimist” jahtu klasēs. „Optimist” klasē startēja divas grupas –„ A”, jau pieredzējušie braucēji un „B”, šīs sezonas iesācēji braucēji. Laiks priekš sacensībām bija brīnišķīgs abas dienas, kas ļāva piedalīties arī mazpieredzējušajiem braucējiem. Pavisam piedalījās pa divām „Laser R” un „RS Feva” laivām un piecas „Optimist” laivas, kas kopumā sastāda visu mūsu skolas floti. „Laser R” klasē, sīvā konkurencē 1.vieta Aleksim Dreimanim. „RS Feva”klasē uzvar meitenes – Alise Reinholde ar  Evu Kiršteini. „Optimist „ A klasē 1.vieta vispieredzējušākajam- Markusam Zembaham ; 2.vieta Hannai  Zanderei ; 3.vieta Valteram Sigai.  „Optimist”  B  iesācēju grupā ,1.vietā  Patriks Upners; 2. vietā Rūdis Gricmanis; 3. vietā Ivo Kiršteins.

Priecē tas, ka mūsu burātāju skaits ir dubultojies un interesi izrāda arvien jauni audzēkņi. Ja iepriekšējā sezonā vēl nebija audzēkņu. kas spētu burāt ar lielajām „Laser” un „RS Feva „ laivām , tad šogad tās jau ir noslogotas. Uz „Optimist” klases laivām jau ir pa diviem burātājiem.

Pavisam burāšanas sezona, skatoties pēc laika apstākļiem, tiks slēgta oktobra beigās un atsāksies nākošajā gadā pēc jaungada brīvdienām.Tad mācīsimies burāt ar ledusjahtu, apgūsim un pilnveidosim baseinā peldētprasmi, kā arī , nostiprināsim fizisko sagatavotību un apgūsim teorētiskās zināšanas."


 

Nedēļu vēlāk, 27.septembrī, sezonu slēdza Latvijas jahtklubs. Regatē piedalījās 14 jahtas, kuras startēja trīs grupās - A, B un C.  A grupā uzvarēja jahta Columba (LAT40), B grupā - jahta Varavīksne (LAT74), C grupā - jahta Dzīve (LAT23). Kopvērtējumā (pēc labotā laika) 1.vieta jahtai Columba, 2.vieta jahtai West (LAT219) un 3.vieta jahtai Bess  (LAT5502). 

“Vējš bija tīri spirgts un arī upē viļņi bija baltām galotnēm. Bija jāveic divi apļi no tilta līdz jūrai un atpakaļ,” informēja regates dalībniece Santa Brence, kura startēja ar Star klases jahtu.

 

 

28.septembrī, ar kārtīgu vēju un kuplu dalībnieku skaitu sezonu slēdza Priedaines jahtklubs

“Mūsu stiprākajiem braucējiem brāļiem Vilkiem iztrūkstot, jau no sākuma visus pārsteidza Māris Galenieks, finišējot pirmais un divreiz pēc kārtas otrais, kas ļāva viņam ieņemt otro vietu kopvērtējumā un pirmo B grupā. Pirmā Agija Ēlerte (Rīgas j/k), trešais Ričards Jurciņš (Engures j/k). B grupā otrajā vietā Ričards Jurciņš, trešā Sāra Tolstika (Engures j/k). Meiteņu ieskaitē pirmajā vietā Agija Ēlerte, otrā Samanta Leitāne, trešajā vietā Sāra Tolstika (abas Engures j/k). Laser R klasē Ričards Zvilna vēl joprojām bija pārāks, kaut gan distancē abas meitenes ik pa brīdim izrāvās priekšgalā, viņam zelts, Estere Paula Kumpiņa otrā vieta, Enija Rudzīte trešā (visi Priedaine). Laser 4,7 klasē arī Ēriks Kārlis Zvilna bija ļoti pārliecinošs, rezultātā pirmais, otrais Alens Bilde, trešais Emīls Rudzītis (visi Priedaine).”“ Piedalījās 16 Optimist, 7 Laser 4.7 un 3 Laser R klases burātāji no 5. jahtklubiem. Vēja virziens bija ļoti pateicīgs, distance tika izlikta turpat pie Stirnu raga un vecāki no kāpas varēja sekot līdzi notiekošajam uz ūdens,” vēsta Priedaines burāšanas skolas mājaslapā publicētā informācija.

Līdz ar sezonas slēgšanas regati, tradicionāli notikusi arī visas vasaras garumā organizētās "2 stundu" regates optimistiem apbalvošana. Pirmās divas vietas Optimist un Optimist B klasē attiecīgi ieguva brāļi Vasilijs un Manu Vilki un Mārcis un Māris Galenieki, kuri kopā ar kausiem un diplomiem saņēma lietošanā jaunas glābšanas vestes.

11.oktobrī burāšanas skola aizvadīja vēl vienu pēdējo slēgšanas regati - “Oktobra” regati, ko tad arī var uzskatīt par sezonas gala noslēgumu.

“Vasarīgi siltā, saulainā un pat ar vēju, "Oktobra" regate noslēdza Priedaines jahtkluba burātāju burāšanas sezonu. Optimist klasē pirmajā vietā Māris [Galenieks], otrajā vietā ar vienādu punktu skaitu Mārcis [Galenieks], bet Helēna [Zvilna] trešajā vietā. Šārona [Caune] ceturtā, Kristers [Jansons] piektais. Laser 4,7 klasē uzvara Elvīrai [Ščedrina], otrais Emīls [Rudzītis] trešajā vietā Ingus, bet Sāra [Caune] ceturtā. Laser R klasē Ričards [Zvilna] pirmais, Estere [Kumpiņa] otrā. Pēc iestiprināšanas ar mafiniem [kas tika balvā], visas laivas, vecākiem piepalīdzot, itin raiti tika noliktas "ziemas guļā",” norādīts Priedaines jahtkluba burāšanas skolas mājas lapā.


 

28.septembrī ar Rudens kausu, kas tradicionāli tiek rīkots divas dienas un ir lielākās rudens un pēdējās sezonas sacīkstes jūras jahtām, sezonu slēdza arī jahtklubs Auda.

Šogad Rudens kauss aizvadīts ar stipru vēju un rekordlielu dalībnieku skaitu - 21 jahta. “Spīdot saulei un pūšot stipram vējam, veiksmīgi, lai gan tika saplēsts lērums buru, ar patiesu azartu un intrigu līdz pat pēdējam startam tika aizvadīti plānotie starti visās grupās”, norādīts jahtkluba mājas lapā. Konjaka grupā ar 0.40 punkta pārsvaru otro gadu pēc kārtas uzvarēja jahta Guru (LAT 352). Ruma grupā ar viena punkta pārsvaru un arī otro gadu pēc kārtas (bet trešo vispār) jahta Blondy (LAT 315). Vīna grupā - sezonas jaunpienācēja, jahta Bailarina (LAT 25465). Šogad balva tika izcīnīta arī Viskija - katamarānu grupā, kur uzvaru ieguva katamarāns Kani Keli (LAT 909).

 

4. oktobrī, sezonu slēdza divi jahtklubi -  Usmas jahtklubs un Jelgavas jahtklubs.

 Usmas jahtklubs:

Sestdien Usmas jahtklubā 2014.gada sezonu noslēdza ar regati ”Rudens vējos” un vakara pasākumu kluba krodziņā. Lai gan vējš tā arī neuzradās, baudot silto rudens dienu un vērojot krāsainām lapām klātos Usmas krastus, uz startu devās 19 jahtas. Pirmā jahta ostā atgriezās pēc 3 stundām, pēdējā pēc nepilnām 7 stundām. Pēc protesta izskatīšanas pirmās trīs vietas kopvērtējumā stabili ieņēma Q-25 klases jahtas – 1.vieta jahta Sixtysix; 2.vieta jahta Malaita, 3.vieta jahta Joyride. Grupu vērtējumā 1.grupas līdere jahta SixtySix, 2.grupa jahta Mouette, 3.grupa jahta Avans un 4.grupas jahta Aldis. Vakars iesākās ar sacensību uzvarētāju apbalvošanu un turpinājās ar jautrām dejām. Pēc neoficiālās informācijas, pēdējie ballētāji gulēt devās ap 7:30.


 

Jelgavas jahtklubs, kas šosezon rīkojis 13 sacīkstes, sezonas noslēdza gan ar sezonas slēgšanas regati, gan ar Jelgavas atklātā čempionāta burāšanā, kas norisinājās piecos posmos, uzvarētāju apbalvošanu. Kopvērtējuma ieskaitē deviņu jahtu konkurencē 1.vietu ieguva jahta Nord (kapteinis A.Jakovļevs), 2.vietā  - jahta Pingvīns (kapteinis A.Āboliņš), 3.vietā - jahta Helena  (kapteinis V.Jakovļevs). Jahkluba junioriem sezona slēgšana notika 28.septembrī. 


 

11.oktobrī kā viens no pēdējiem sezonu slēdza Pilsētas jahtklubs. Slēgšanas regatē, kurā piedalījās arī viesi no Engures burāšanas skolas, par uzvarētāju kļuva vietējo ūdeņu pārzinātājs Eduards Rāzna, otrajā vietā Pilsētas jahtkluba kausa ieguvēja Agate Einause, bet  trešajā vietā - engurniece Samanta Leitāne. Meiteņu ieskaites grupā startēja piecas burātājas. Uzvara - Agatei Einausei, otrā vieta - Samantai Leitānei, bet trešā Leilai Helgai Sārai Tolstikai no Engures.