Thursday, 16 October 2014 10:58

Einause uzvar pirmajās Pilsētas jahtkluba burāšanas kausa izcīņas sacīkstēs

Daugavas ūdeņos pie Vanšu tilta visas vasaras garumā, neatkarīgi no laikapstākļiem, iktrešdienu zibēja baltas četstūru buras. Tur “Optimist” laiviņu braucēji ne vien cītīgi apguva savas pirmās burātprasmes, bet arī cīnījās par pirmo Pilsētas jahtkluba burāšanas kausu un galveno balvu - jaunas „Optimist” laiviņas iegūšanu personīgā lietošanā 2015. gada sezonā Pilsētas jahtkluba ietvaros. 

Sacīkstes norisinājās divpadsmit posmos no 4.jūnija līdz 27.augustam.

Jau ar pirmajiem posmiem vadībā izvirzījās Eduards Rāzna un Agate Einause. Lai arī Rāzna ar 8 pirmajām vietām, 1 otro vietu un 2 trešajām vietām vidēji kopumā uzrādījā labākus rezultātus  nekā Einause, kura ieguva 4 pirmās vietas, 7 otrās vietas un 1 trešo vietu, pēc kopvērtējuma rezultātiem pirmo Pilsētas jahtkluba kausu un vērtīgo balvu ieguva Einause. Rāzna, kurš nestartēja vienā, sestajā, posmā, par to iegūstot maksimālo punktu skaitu, kas gāja iekšā kopvērtējuma rezultātos, no Einauses atpalika par 8 punktiem un kopumā ieguva 2.vietu. Trešais - Pāvels Steņko.

Visos posmos pavisam piedalījās 17 dalībnieku. Katrā posmā - vidēji 12 jauno burātāju. Vienīgie, kas startēja visos posmos bija Agate Einause un Pāvels Steņko. Pa vienam izlaida Eduards Rāzna, Andrejs Gončars - Nazarovs, Emīls Mikus Baškevics, Patriks Kārlis Šulte un Raivis Lasmanis.

Pilsētas jahtkluba kausa pirmo piecu vietu ieguvēji:

1.Agate Einause - 21 pukts

2.Eduards Rāzna - 29 punkti 

3.Pāvels Steņko - 59 punkti

4. Andrejs Gončars - Nazarovs - 63 punkti 

5. Emīls Mikus Baškevics - 66 punkti 


Turpinājumā Pilsētas jahtkluba stāstījums par visiem posmiem (avots: www.pilsetasjahtklubs.lv) 

4.un 11.jūnijā notika Pilsētas jahtkluba burāšanas kausa izcīņa 2014 pirmie divi posmi, kurā cīnījās sportisti no Pilsētas jahtkluba pārstāvjiem. Tas ir pasākums, kas priecē daudzus burāšanas entuziastus un pilsētas iedzīvotājus un viesus! Pat straujā laika apstākļu  maiņa nevarēja apturēt pirmā posma sākumu. Sacensību gars neietekmēja draudzības un solidaritātes atmosfēru.

18.jūnijā notika Pilsētas jahtkluba burāšanas kausa izcīņas 2014 trešais posms. Šobrīd šo posmu droši var nosaukt par visgrūtāko etapu. Stipru vēja brāzmu dēļ vairāki sportisti izstājās no cīņas un trenera pavadībā uz glābšanas laivas nokļuva krastā. Neskatoties uz nelabvēlīgiem laika apstākļiem, tika organizēti trīs braucieni. No sākotnējā sastāva pēdējā braucienā finišēja tikai puse. Lieliska debija bija sportistei no Zviedrijas - Emilie Gillerstedt. Spožus rezultātus parādīja Eduards; pēdējā brīdī Agate graciozi apsteidza Pavelu un izcīnīja otro vietu.

2.jūlijā, ļoti sarežģītos laikā apstākļos noritēja Pilsētas jahtkluba burāšanas kausa izcīņas 2014  IV posms. Nelabvēlīgo un mainīgo laikapstākļu dēļ izdevās izvest tikai vienu braucienu. Pērkona negaiss lika būt piesardzīgiem, bet nepastāvīgais vējš un spēcīgā straume šo sacensību padarīja ne tikai ļoti spraigu, bet arī garāku nekā citas reizes. Līderu godā šoreiz Eduards Rāzna, Agate Einause un Emīls Mikus Baškevics.  Piektais posms notiks 9.jūlijā laika posmā no plkst. 15:00 līdz 20:30.

9.jūlijā notika Pilsētas jahtkluba burāšanas kausa izcīņas 2014.piektais posms. Karstums bija gan gaisā, jo temperatūra tuvojās 30 grādiem, gan sacensībās. Mainīga vēja apstākļos tika aizvadīti četri braucieni, kuros uz starta stājās 10 jaunie sportisti.  Par pirmo vietu nemitīgi konkurēja Agate Einause un Eduards Rāzna, kur pārāks izrādījās Eduards . Bet par trešo vietu cīnījās Andrejs Gončars-Nazarovs, Pāvels Steņko un Emīls Mikus Baškevics, kuri rezultātu tabulā sarindojās augstākminētajā secībā.  Lielu cīņas sparu demonstrēja arī mazāk pieredzējušie jaunieši.  Sestais posms notiks Daugavā pie Vanšu tilta 16.jūlijā laika posmā no plkst. 15:00 līdz 20:30.

16.jūlijā Pilsētas jahtkluba burāšanas kausa izcīņa 2014 VI posmā pirmo reizi piedalījās Sudraba flote. Apsveicam dalībniekus ar debiju! Dalībnieki pašreiz atrodas tieši pusceļā līdz izcīņas finišam. Mainīgo laikapstākļu dēļ izdevās izvest tikai trīs braucienus. Nepastāvīgais vējš un spēcīgā straume šo sacensību padarīja par izaicinājumu pat stiprākajiem dalībniekiem. Pirmā vieta ir Agatei. Spožus rezultātus parādīja Rihards, kurš pirmo reizi pievienojas līderu trijniekam. Asa konkurence bija starp Annu, Pavelu, Emīlu un Andreju. Septītais posms notiks 23.jūlijā laika posmā no plkst. 15:00 līdz 20:30.

23.jūlijā noritēja Pilsētas jahtkluba burāšanas kausa izcīņas 2014 VII posms. Gan labvēlīgie laikapstākļi, gan dalībnieku pieaugušā pieredze palīdzēja šo regates posmu pabeigt 3 stundu laikā. Visi četri etapi pagāja dinamiski un precīzi.  Līderu godā šoreiz Eduards Rāzna, Agate Einause un Andrejs Gončars Nazarovs. Astotais posms notiks 30.jūlijā laika posmā no plkst. 15:00 līdz 20:30.

6.augustā norisinājās jau devītais Pilsētas jahtkluba burāšanas kausa izcīņas posms. Kā teju vai tradīcija, arī šajā trešdienā laikapstākļi nelutināja nedz sportistus, nedz trenerus. Sākot ar pērkona negaisu un spēcīgām brāzmām, beidzot ar pilnīgu bezvēju, kas roku rokā ar vareno Daugavas straumi, jaunajiem burātājiem aizskaloja visas cerības par ātru tikšanu krastā. Tādēļ treneri pieņēma lēmumu - pārcelt sacensību posma norisi uz Pilsētas jahtkluba akvatoriju. Tur, sajutis pat mazāko vēja pastiprināšanos, Eduards Rāzna bija možs un, izrāvies priekšgalā, vadību saglabāja līdz pat brauciena beigām, arī otrajā braucienā līdzīgi – jau sākumā kaldināta uzvara, kā braucienā, tā kopvērtējumā. Agatei Einausei, pat neskatoties uz kļūdu pirmā brauciena startā, izdevās aizcīnīties līdz otrajai vietai. Trešais – Emīls Mikus Baškevics, kam uz papēžiem mina Rihards Straume. Sudraba flotē uzvarēja Ēvalds Grava, kas nupat atgriezies no treniņnometnes Taizemē. Desmitais posms jau nākamtrešdien, 13. augustā, Daugavā pie Vanšu tilta. Reģistrācija plkst. 15:00.

20.augustā, notika 2014. gada sezonas 11. sacensību posms Ķīpsalā „Pilsētas jahtklubā”.  Neraugoties uz sarežģītajiem laika apstākļiem – lietusgāzi un brāzmaino vēju, vairākums dalībnieku piedalījās visos braucienos un veiksmīgi finišēja. Šajā posmā piedalījās 14 zēni un meitenes no 8 līdz 15 gadiem ar „Optimist” un „Kadet” klases jahtām. Par 11. posma uzvarētājiem kļuva Eduards Rāzna, Agate Einause un Anna Vernere. Trīs labākie pēc kopējiem rezultātiem – Agate Einause, Eduards Rāzna, Emīls Mikus Baškevics. „Pilsētas jahtkluba” audzēkņu sacensības notiek ik nedēļu. Pašlaik tās tuvojas nobeigumam – uzvarētājs tiks noteikts 27. augustā pēc fināla posma. Ir divi acīmredzami pretendenti uz absolūtā uzvarētāja goda nosaukumu – Agate Einause un Eduards Rāzna. Taču arī pārējie sacensību dalībnieki alkst uzvaras, līdz ar to rezultāts var izrādīties pavisam negaidīts. Absolūtais uzvarētājs pēc kopējā punktu skaita iegūs tiesības personīgi izmantot speciāli uzvarētājam būvētu jaunu laivu visas sezonas garumā.

27.augusts “Ar fināla cienīgiem laika apstākļiem noslēdzās Pilsētas jahtkluba burāšanas kausa izcīņa 2014. Saule mijās ar spēcīgiem lietus mākoņiem, un vējš brāzmās sasniedza pat 17 m/s. Iesaistīties izšķirošajās cīņās bija gatavi visi jahtkluba audzēkņi, tomēr drošības apsvērumu dēļ tika pieņemts lēmums Sudraba flotei startus atcelt, un tās dalībnieki devās uz starta kuģa klātienē vērot Zelta flotes izšķirošos fināla braucienus. Tomēr arī līderu grupai šādi laika apstākļi bija īsts izaicinājums, un no kopējā dalībnieku skaita gandrīz pusei finišu sasniegt neizdevās, tādēļ, jo īpašs prieks par tiem, kas to varēja. Posma uzvarētāja godā, kā jau vairākkārt tas šovasar bijis, Eduards Rāzna, otrā Agate Einausa, trešais Pāvels Steņko.

Pilsētas jahtkluba nolikums paredzēja, ka kopvērtējumā tiek ņemti vērā visi rezultāti, līdz ar to ļoti lielu lomu spēlēja sportista spēja līdzvērtīgi burāt visos laika apstākļos, kā arī uzcītība piedalīties visos posmos. Un tā par visas sezonas uzvarētāju kļuva Agate Einausa, iegūstot galveno balvu – Winner Optimist special edition  laivu 2015 gada sezonai. Sāpīgajā otrajā vietā Eduards Rāzna, trešais Pāvels Steņko.”