Tuesday, 02 September 2014 18:40

VooDoo paņem pirmo pirmajās Platu 25 jahtu klases sacīkstēs Latvijā

Līdztekus ORC Sportboat Latvijas atklātajam čempionātam pēdējā augusta nedēļā (30.-31.08.) Daugavā aizvadītas Latvijā pirmās Platu 25 jahtu klases (Farr Yacht Design) sacīkstes ar visnotaļ ietilpīgo nosaukumu -  “Sportboat attīstības kauss”.

Lai arī neoficiālas (sacīkstes neorganizē nedz oficiālā burāšanas federācija - Latvijas Zēģelētāju savienība, nedz tās biedrs/i, nedz tās ir Platu 25 jahtu klases apstiprinātas), vien pašu priekam un sportiskā gara uzturēšanai un burāšanas mākas notestēšanai noorganizētas, sacīkstes piesaista uzmanību ar vienu konkrētu faktu. Tajās piedalījās tikai viena dizaina jahtas, kas Latvijā ārpus olimpiskajām klasēm un mikriņiem joprojām ir unikāla situācija. Lai gan, ņemot vērā organizatoru aicinājumu turpmāk šajās sacīkstēs piedalīties arī citu, Latvijas Sportboat kustībā esošo klašu jahtām, tās iespējams šo nišu “viena dizaina jahtu sacīkstes” tomēr neaizpildīs.

Viena dizaina jahtu sacīkstes - nekādi handikapi uzvarētāja noteikšanai. Par to vienojās arī šo sacīkšu dalībnieki. Tāpēc - kas pirmais brauc, pirmais maļ! Šoreiz piecu dalībnieku flotē tā bija jahta VOODOO (ESP 25409), kas uz Latviju atceļoja vien sezonas sākumā.

VOODOO kapteiņa Riharda Vaivoda vadībā līdz ar to pierāda, ka ir cienīga tikt dēvēta par šīs sezonas spēcīgāko ‘sportbout’ jahtu / komandu. Viņiem gan izcīnīta pirmā vieta Engures kausā un nesenajā Rīgas kausā, gan līderpozīcija Sportboat trešdienu treniņu rezultātu tabulā.   

 

Sportboat attīstības kauss - rezultāti 

vieta / jahta / kapteiņi / iegūtie punkti

1. VooDoo (ESP 25409) /  Rihards Vaivods - 8 punkti 
2. Bailarina (ESP 25080) /  Andrejs Buls - 10 
3. Woosh - (ESP 25474) / Staņislavs “Stasis” Backāns - 15 
4. Guntin (ESP - 25422) /  Ieva Caune - 25
5. Bufallo (LAT - 351) / Klāvs Vasks - 28 

Sacīkstes rīkoja Platu 25 jahtu klases burātāji sadarbībā ar jahtklubu Auda.

Paldies LZS prezidentam Ansim Dālem par foto! 

Nobeigumā - organizatoru oficiālais ziņojums par sacīkstēm.

 

***

Nedēļas nogalē 30.,31.augustā pie Daugavas ietekas jūrā risinājās burāšnas sacensības "Sportboat attīstības kauss".

Sacensībās piedalījās piecas Platu 25 klases laivas. Šīs sacensības rīkoja Latvijas Platu 25 klases draugu grupa. Neoficiāli mēs varam uzskatīt, ka ir atklātas Platu 25 One Design sacensības. Turpmākajās sacensībās tiek aicināti piedalīties arī citi "sportboati" un pārējie Platu.

Pirmajā secensību dienā pūta viegls vējiņš un tika doti 4 starti. Sīva cīņa izvērtās starp laivām Bailarina un Wodoo. Katrai pa divām pirmajām un divām otrajām vietām. Laiva Woosh izcēlās ar stabilitāti - visas trešās vietas. Guntin 4.vietā un Bufalo 5.vietā.

Otrajā sacensību dienā laikapstākļi burātājus iepriecināja ar spirgtu vēju un sauli, kas uzkurināja sacensību garu. Tika doti 3 starti. Gonka izvērtās interesanta. Veiksme šoreiz smaidīja vairāk Wodoo un Woosh laivām. Wodoo divas pirmās vietas, bet Woosham viena pirmā vieta. Savukārt trešajā startā Guntin izdevās pacīnīties par iekšējo vietu pie zīmes ar Bailarinu pie zemvēja markas ar spinākeriem. Cīņas spraigumā Guntin laivai pārlūza spinākera bomis un tādēļ DNF.

Kopvērtējumā 1.vieta - Wodoo, 2.vieta - Bailarina 3.vieta - Woosh, 4.vieta Guntin, 5.vieta Bufalo. Uzvarētājiem balvās bija tortes un šampanietis, ko visi kopā tad arī draudzīgi notiesāja. Regate tika noslēgta ar uzvarētāju izpeldināšanu. Visu sacensību laiku valdīja draudzīga atmosfēra. Sacensību dalībnieki baudīja burātprieku un bija apmierināti par labi pavadīto nedēļas nogali.

***