Sunday, 20 March 2011 00:00

2011.gada burāšanas sezona Engurē

Burāšanas sezona vairs nav aiz kalniem. Klubi un jahtu īpašnieki jau ir sarosījušies sezonas gaidās. Domas grozās ap uzlabojumiem un jahtas sagatavošanu sezonai. Tāpat arī tiek plānoti sezonas burājumi un apmeklējamie pasākumi.

Šajā rakastā pastāstīšu lielos vilcienos, kas šogad notiks Engurē. Sezonu sāksim ar Sezonas Atklāšanas regati, kura notiks maija pēdējā sestdienā – 28. maijā. Regates formāts nav daudz mainījies. Dalībnieki no pagājušā gada sezonas pozitīvi atsaucās par regates veidu ar atsevišķu startu un tādā veidā uzvarētāju nosakot pēc faktiskās vietas finišā. Šis formāts pagājušajā gadā veicināja sīvas cīņas starp jahtām pirms finiša, kad nav vairs jāsacenšās ar pulksteni bet gan ar konkurentiem kuri panāk Tevi, vai kurus ķer rokā Tu. Ne vienu vien divkauju redzējām finiša tuvumā. Vakarā visi dalībnieki tiks aicināti uz regates noslēguma pasākumu un arī sezonas atklāšanas ballīti viesu namā „Piejūras Nams” turpat netālu pie Engures.

Turpinājumā būs lielākais burāšanas notikums Engurē, Engures Kauss 2011 – burāšanas svētki visām paaudzēm. Regates norises laiks, tāpat kā pagājušajā gadā, ir vienlaicīgi ar Jūras Svētkiem Engurē no 7. līdz 10. jūlijam. Šogad būs nedaudz mainīta programma Jūras Sacīkšu jahtām. Četru dienu vietā būs tikai trīs dienas. Regate sāksies piektdien ar garāko posmu Engure – Mērsrags – Engure. Tad sestdien un svētdien turpināsim ar īsajām distancēm Engures ostas tuvumā. Šogad būs arī regates posms ”Šprotu Kari”, bet tas neietilps kopējā regates ieskaitē. Šogad „Šprotu Kari” tiks organizēti, kā draudzīgs burājums no Rīgas uz regati vienlaicīgi sacenšoties ar saviem nākošajiem konkurentiem. „Šprotu Kari” notiks ceturtdienā, dienu pirms Engures Kausa. Starts regatei tiks dots Rīgā, netālu no jahtkluba „Auda”. Finišs tiks pieņemts Engurē uz vadlīnijas pie ostas vārtiem. Jauniešiem regates formāts tiks saglabāts iepriekšējais, kad regate norisinājās četras dienas. Paši jaunākie Optimist burātāji sestdien ieņems vietas uz jūras sacīkšu jahtām, lai gūtu pieredzi un izpratni, kas tur notiek. Vakaros ostas teritorijā tiks organizēti izklaides pasākumi. Šogad Engures Kauss ir iekļauts Optimist klases reitinga sacensību kalendārā un pašlaik tiek izvērtēta iespēja Engures Kausa norises laikā organizēt arī Latvijas Čempionātu TopCat klasei.

Augustā būs tradicionālā Roņu Pirts regate,  kura noritēs no 11. līdz 14. augustam. Sākums un beigas notiks pēc iepriekšējo gadu scenārija. Pirmais posms būs nakts posms no Engures uz Roņu salu un pēdējais būs dienas posms atpakaļ uz Enguri. Ir paredzētas izmaiņas sestdienas īsajās distancēs. Tiek izskatīta iespēja īso distanču vietā organizēt posmu apkārt Roņu salai, kur katra kapteiņa izvēlē būs virziens, kurā salu apņemt. Pašlaik tiek vestas pārrunas par motorjahtas „Palsa” noīrēšanu uz nedēļas nogali, kurā risināsies Roņu Pirts regate. Tādā veidā tiks rastra iespēja uz Roņu salu piektdienas vakarā vai sestdien agri no rīta nokļūt arī līdzjutējiem, kuri varēs vērot sestdienas regati no „Palsa” klāja un svētdien pavadīt jahtas pēdējā posmā uz Enguri. Vietu skaits uz Palsas ir ierobežots, tāpēc aicinu visus līdzjutējus un atbalstītājus domāt un pieteikties laicīgi, lai nebūtu beigās jāpaliek „aiz borta”.

Sezonas noslēguma regate notiks 10 septembrī. Noslēguma regates formāts būs tieši tāds pats, kā atklāsanas regatei. Visas jahtas startēs ar atsevišķu starta laiku un tad kurš pirmais šķerso finiša līniju. Pēc regates vakara noslēgums viesu namā „Piejūras Nams” ar sezonas slēgšanas balli.

Gaidīsim visus uz šīs sezonas regatēm, kur varēsiet azartiski sacensties ar konkurentiem regašu laikā un patīkami atpūsties un izklaidēties kopā ar saviem atbalstītājiem un konkurentiem.