Monday, 22 August 2016 14:10

Jahta Nord ātrākā arī otrajā jahtas Nimfa kausā (+ foto)

Jahta Nord ātrākā arī otrajā jahtas Nimfa kausā (+ foto) Foto: Inese Ulmane

Par Jelgavas jahtkluba rīkotā jahtas Nimfa kausa uzvarētāju svētdien, 21. augustā, kļuva jahta Nord kapteiņa Aleksandra Jakovļeva vadībā.

Nord par uzvarētājiem kļuva arī pērn, kad tika rīkots pirmais Jahtas Nimfa kauss.

Otrajā vietā ierindojās jahta Pingvīns kapteiņa Aivara Āboliņa vadībā. Pingvīns saņēma arī speciālo balvu - Kalnciema kausu, kuru sarūpēja organizatoru sadarbības partneri pirmā posma Jelgava - Kalnciems uzvarētājiem.

Trešajā vietā tāpat kā pērn ierindojās jahta Helena Viktora Jakovļeva vadībā.

Šogad par galveno balvu - metālā izveidoto jahtas Nimfa siluetu pavisam cīnījās deviņas jahtas, kas ir par vienu jahtu vairāk nekā pērn. Uzvarētājs tiks noteikts pēc rezultātu kopsummas divos posmos ar četriem starpfinišiem, atskaitot vienu sliktāko laiku.

 

 

Sacensības notika no 20. līdz 21. augustam distancē Jelgava - Kalnciems - Jelgava, kuras kopējais garums ir ap 20 jūras jūdzēm.

Pirmā posma Jelgava - Kalnciems starts tika dots sestdien, 20. augustā, plkst. 12:00 pie Jelgavas pils. Pirmais starpfinišs bija pēc 4.8 jūdzēm (9 km) pretī Svētes upes ietekai Lielupē. Pēc tam, līdz ar starta šāvienu, visas jahtas devās 5.2 jūdžu (9.8 km) garajā distancē uz Kalnciemu.

Savukārt otrā posma Kalnciems - Jelgava starts tika dots jau nākamajā dienā, svētdien, 21. augustā plkst. 12:00. Arī šīs posma starpfinišs bija pretī Svētes upes ietekai Lielupē, bet finišs Jelgavā, iepretim Jelgavas jahtklubam.

“Kalnciems ir pilsēta Lielupes krastā, bet šobrīd upes tuvumu vēl aktīvi neizmantojam. Te varētu regulāri rīkot ūdens tūrisma pasākumus no Jelgavas vai Jūrmalas. Tāpēc Jelgavas jahtkluba rīkotā Kalnciema regate ir ļoti atbalstāms pasākums, un cerams, ka tas būs regulārs, un arī būs kā mudinājums citiem jahtklubiem, laivu un kuteru īpašniekiem,” tā pirms regates stāstīja Kalnciemā pazīstamais un sociāli aktīvais Valentīns Toleiķis, kurš kopā ar citiem aktīvistiem uzņēmās jahtu sagaidīšanu Kalnciemā, vietas iekārtošanu un svētku atmosfēras radīšanu. 

 

Rezultāti - Jahtas Nimfa kauss

1. NORD (Aleksandrs Jakovļevs, Valērijs Vahmjaņins, Valentīns Ivanovs)

2. Pingvīns (Aivars Āboliņš, Ilze Mētere)

3. HELENA (Viktors Jakovļevs, Elīna Jakovļeva, Aleksandrs Andrjunas)

4. Klio (Romans Semjonovs)

5. Nika (Aleksandrs Jakovļevs, Artūrs Kislakovskis, Danils Vahmjaņins, Vitālijs Burča)

6. Viking (Sergejs Vasiļjevs, Mihails Ivanovs)

7. Fin (Vjačeslavs, Jelizaveta, Semjons Solovjovi no Sanktpēterburgas)

8. Enri (Vladimirs, Edgars, Vladislavs Mihailovi) 

/Avots: Jelgavas jahtklubs. Foto: Inese Ulmane/