Tuesday, 22 December 2015 00:16

Latvijas jaunie burātāji dodas uz pasaules čempionātu burāšanā jauniešiem

Latvijas jaunie burātāji dodas uz pasaules čempionātu burāšanā jauniešiem Foto: Pasaules čempionāta burāšanā jauniešiem organizatoru arhīvs

Uz pasaules čempionātu (PČ) burāšanā jauniešiem pirmdien, 21. decembrī, devās trīs Latvijas burātāji, informē Rīgas jahtklubs.

Pirmdien uz Langkavi (Malaizija), kur norisināsies čempionāts, devās 29er klases burātāji Roberts Jānis Vancovičs un Emīls Ukass un Laser Radial klases burātāja Estere Paula Kumpiņa.

Viņus pavada Latvijas izlases trenere Žaklīna Litauniece un Esteres vecāki.

 

Latvijas burātāji Hītrovas lidostā Londonā. Foto: Rīgas jahtkluba arhīvs

“Lai arī pārlidojums ir garš un nogurdinošs, -  kopumā sportistiem lidmašīnāsbūs jāpavada vairāk nekā 16 stundu, un dažas dienas būs nepieciešams pierast pie laika zonas un klimata izmaiņām, noskaņojums ir labs. To uzlabo arī fakts, ka Malaizijā pašreiz ir +32 grādus silts, arī ūdens temperatūra pārsniedz 28 grādus. Ziemassvētki un Jaunais gads šogad tiks sagaidīti eksotiskos tropu apstākļos un starptautiskā burātāju kompānijā,” informē Rīgas jahtkluba valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Malaizijā jau ieradies Laser Radial klases burātājs Artjoms Švecovs, bet piektdien Latvijas izlasei pievienosies vindsērfinga burātāja Ketija Birzule, kura startēs RS:X klases meiteņu grupā.

PČ jauniešiem ir interesants ar to, ka no katras valsts vienā laivu klasē var piedalīties tikai viens sportists vai ekipāža. Katra valsts uz čempionātu sūta savus pašus labākos jauniešus, tādēļ cīņa būs jo īpaši aizraujoša.

29er klasē dalību ir pieteikusi 32 ekipāža, Laser Radial klasē meiteņu ieskaitē - 57 burātājas, Laser Radial klasē zēniem - 69 burātāji, RS:X meitenēm - 23 sportistes. Pavisam čempionātā piedalīsies 446 burātāju no 80 valstīm (rekordliels skaits!), kuri startēs 9 laivu klasēs. Visiem dalībniekiem sacensību brīdī ir jābūt vecumā līdz 19 gadiem.

Laser Radial klasēm kopā paredzēti 9 braucieni, 29er klasei un RS:X klasei - 13 braucieni.

PČ atklāšana plānota 28. decembrī. Pirmo treniņu burātāji aizvadīs 27. decembrī, pirmais starts visām klasēm plānots 29. decembrī.

 
2015 Youth Worlds - This Is It!!!

Just one week until Langkawi opens its doors to sailors and coaches for the 2015 Youth Worlds... Share the preview video with your friends and tell the world the best youth sailing event on the planet is just days away!!! http://www.isafyouthworlds.com/home.php

Posted by ISAF Youth Worlds on Sunday, 20 December 2015

 

Latvijas izlases sastāvs PČ:

29er klase - Emīls Ukass / Roberts Jānis Vancovičs

Laser Radial jaunieši - Artjoms Švecovs

Laser Radial  jaunietes - Estere Paula Kumpiņa

RS:X jaunietes - Ketija Birzule

 

PČ jauniešiem - grafiks

27. decembris - reģistrācija, treniņdiena

28. decembris - reģistrācija, treniņdiena, izmēģinājuma braucieni, atklāšana

29. decembris - 1. sacensību diena

30. decembris - 2. sacensību diena

31. decembris - 3. sacensību diena

1. janvāris - rezerves diena

2. janvāris - 4. sacensību diena

3. janvāris - 5. sacensību diena, noslēguma ceremonija

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE