Tuesday, 06 October 2015 07:15

Atilla izcīna zeltu starptautiskajā regatē 'Rudens vėjas' Optimist klasē

Atilla izcīna zeltu starptautiskajā regatē 'Rudens vėjas' Optimist klasē Foto: Lietuvos Olimpinis Buriavimas

Mārtiņs Atilla (LAT 59) svētdien Kauņā starptautiskajā regatē Rudens vėjas izcīnīja uzvaru Optimist klases spēcīgākajā grupā.

Latvijas burātājam sīvākā konkurence bija starp mājiniekiem Vejasu Strelčiunasu (LTU 435), Laurinasu Ivanausku (LTU 701), kā arī Hebelu Joliousu (POL 1747) no Polijas. Pateicoties stabilam sniegumam braucienos (2, 5, (74), 1, 1, 1) uzvaru kopvērtējumā šogad svinēja Attila, izcīnot kausu, kas pēdējos gados atradās lietuviešu rokās.

Otrajā vietā ierindojās Strelčiunas, bet trešais ir pagājušā gada uzvarētājs Ivanauskas.

Elza Cibule (LAT 107) izcīnīja uzvaru meiteņu ieskaites grupā, kopvērtējumā ierindojoties 15. vietā. Otrajā vietā - Mikita Revenko  (Baltkrievija), bet trešājā  - Anastasija Polaza (Baltkrievija).

Jaunāko dalībieku grupā - Optimist B, kurā startēja septiņi burātāji no Latvija, augstāko vietu sasniedza Agata Einause (LAT 121), izcīnīja 2. vietu kopvērtējumā un 1. vietu meiteņu ieskaitē. Uzvaru šajā grupā izcīnīja Mikolas Merklers (Polija).

Sacensības norisinājas no 2. līdz 4. oktobrim Laser Standard, Laser Radial, Laser 4.7, Finn, 470, Optimist, kā arī vindsērfinga RS:X un Techno 292 klasēs. Kopumā uz starta izgāja 205 burātāju no Lietuvas, Polijas, Igaunijas, Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas.

Laika apstākļi sportistus pārbaudīja gan stiprākā, gan vājā un mainīgā vējā un rezultātus izšķīra sportistu gan psiholoģiskā, gan tehniskā sagatavotība sezonas noslēgumā parādīt savu labāko sniegumu jebkuros laika apstākļos.