Monday, 05 October 2015 16:52

Latvijas burātāji Lietuvā debitē 470 klasē

Latvijas burātāji Lietuvā debitē 470 klasē Foto: Valdis Ēlerts

Svētdien Lietuvā, Kauņas jūrā noslēdzās starptautiskā regate Rudens vėjas, kurā ar divām ekipāžām ‘divnieku’ 470 klasē sacentās arī Latvijas burātāji.

Labāko rezultātu sešu braucienu kopsummā (9,9,8,9,9,9) sasniedza Alfs Pampe un Ņikita Lakstīgala (LAT 64), kuri ierindojās 9. vietā.

Otra ekipāža Rūta Eistreiķe un Ēriks Gulbis sacensības noslēdza 11. vietā. Pirmajos trīs braucienos burātāji uz starta neizgāja, bet pārējos trijos vienreiz finišēja desmitajā vietā un divreiz bija vienpadsmitie.

Vietas uz pjedestāla sadalīja Polijas burātāji. Uzvaru izcīnīja Kamils Cesarskis un Benjamins Vaškevičs, 2. vietā ierindojās Macejs Sapiejka un Adams Krefts, bet 3. vietā - Filips Floreks un Domikins Djanovčiks.

Rudens vėjas regate šogad notika 25. reizi no 2. līdz 4. oktobrim, piedaloties 205 burātājiem no Lietuvas, Polijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Latvijas, kas startēja Laser Standard, Laser Radial, Laser 4.7, Finn, 470, Optimist, kā arī vindsērfinga RS:X un Techno 292 klasēs.

470 klasē startēja 11 dalībnieki no Polijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Pirmajā sacensību dienā stiprā vējā notika trīs braucieni, otrajā dienā mērēnā vējā - divi braucieni, bet noslēdzošajā dienā - viens brauciens.