Monday, 28 September 2015 08:51

Ričards Zvilna izcīna sudrabu Eiropas kausa Laser Standard klasē Lietuvas posmā

Ričards Zvilna izcīna sudrabu Eiropas kausa Laser Standard klasē Lietuvas posmā Foto: Lietuvos Olimpinis Buriavimas

Latvijas burātājs Ričards Zvilna (Priedaines jahtklubs) svētdien Eiropas kausa Laser Standard klasē Lietuvas posmā Lietuvas kauss, kas no 24. līdz 27. septembrim notika Kauņā, astoņu dalībnieku konkurencē izcīnīja 2. vietu.

Pirmās divas sacensību dienas burātājs aizvadīja ļoti veiksmīgi, izvirzoties 2. vietā un šo vietu saglabājot arī pēc otrās dienas. Trešajā dienā katrs nākamais starts esot bijis viens par otru sliktāks, apdraudot augsto vietu, informē Priedaines jahtklubs. Astoņu braucienu kopsummā rezultātus noteica pēc divu sliktāko braucienu rezultātu izsvītrošanas, kurā, lai arī tikai ar punkta pārsvaru, Zvilnam savas pozīcijas izdevās noturēt.

Ar izteiktu punktu pārsvaru uzvaru izcīnīja Karolis Janulionis (Bangpūtis jahtklubs). Bet par punktu atpaliekot no Zvilnas, trešajā vietā ierindojās Kristupas Mažonas (Žiemis jahtklubs).

U19 un U21 vecuma grupās 1. vietā ierindojās Zvilna, 2. vietā - Mažonas, bet 3. vietā - Komēlijs Pupkus (Neringas sporta skola).

Sacensībās tika veikti astoņi braucieni un vietu sadalījumus tika noteikts pēc divu sliktāko braucienu rezultātu izsvītrošanas.

Laser Standard - visi rezultāti.

 

Laser Radial klasē, kurā startēja divi burātāji no Latvijas, 16 dalībnieku konkurencē Priedaines jahtkluba burātāji Artjoms Švecovs ierindojās 12. vietā, bet Ēriks Zvilna - 13. vietā.

Uzvaru kopvērtējumā un meiteņu konkurencē izcīnīja Viktorija Andrulīte (Bangpūtis jahtklubs /LOSC), 2. vietā ierindojās Martis Pajarskas (Bangpūtis jahtklubs) un 3. vietā - Raimondas Šiugždinis (RS280).

U19 grupā Švecovs četru dalībnieku ieskaitē ieņēma 4. vietu. Par uzvarētāju šajā vecuma grupā kļuva Domantas Juškevičius (Bangpūtis jahtklubs).

Savukārt Zvilna U17 vecuma grupā ieņēma 3. vietu. Par uzvarētāju kļuva Simonas Jeršovas (Kaunas jahtklubs).

Laser Radial - visi rezultāti

 

Foto: Lietuvos Olimpinis Buriavimas

 

Laser 4.7 klasē, kurā startēja lielākais dalībnieku skaits  - 25 burātāji no sešām valstīm, labāko rezultātu no Latvijas uzrādīja nesen uz Laser klasi pārgājusī Agija Ēlerte (Rīgas jahtklubs). Apsteidzot pieredzējušos Latvijas burātājus šajā klasē, Ēlerte kopvērtējumā ierindojās 18. vietā. Alens Bilde (Priedaines jahtklubs) sacensības noslēdza 20. vietā, Elvīra Ščedrina (Priedaines jahtklubs) - 23. vietā, Estere Paula Kumpiņa (Priedaines jahtklubs) - 24. vietā, bet Grieta Siliņa (Priedaines jahtklubs), kurai šīs bija pirmās starptautiskās sacensības, 25. vietā.

Ar komfortablu pārsvaru uzvarēja Maksims Dziahels (Grodno Nemal jahtklubs) no Baltkrievijas, 2. vietā atstājot Keisu Lūru (Pērnavas jahtklubs), bet 3. vietā - Mihabu Pilarčiku (Polija).

Meiteņu ieskaitē uzvaru izcīnīja Jekaterina Sanko (Baltkrievija), kura šā gada augustā kļuva par Latvijas čempioni Laser Radial klasē. Ēlerte ierindojās 4. vietā, Ščedrina - 6. vietā, Kumpiņa - 7. vietā, bet Siliņa - 8. vietā.

U18 vecuma grupā uzvarēja Dziahels. Bilde šajā grupā ieņēma 8. vietu, Ščedrina - 9.vietu un 3. vietu meiteņu ieskaitē.

U16 vecuma grupā uzvarēja Lūrs. Ēlertei šajā grupā 11. vieta un 2. vieta meiteņu ieskaitē, Kumpiņai  - 15. vieta un 4. vieta meiteņu ieskaitē, Siliņai - 16. vieta un 5. vieta meiteņu ieskaitē.

Laser 4.7 - visi rezultāti

Eiropas kausa izcīņas sacīkšu Laser klasēs viens no posmiem Lietuvā šogad tika rīkotas jau otro gadu pēc kārtas. 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE