Tuesday, 22 September 2015 10:47

Latvijas burātāju iegūtās vietas Igaunijas čempionātā Laser Radial un Laser Standard klasēs Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Ar Tallinas nedēļas regati svētdien noslēdzās Igaunijas čempionāts Laser Radial un Laser Standard klasēs, kas norisinājās trīs posmos.

Sacensības sākās ar Kalevas jahtkluba čempionātu (Kalev Jahtklubi meistrivõistlused, 31.07. - 02. 08.), kam sekoja Tallinas jahtkluba kauss (Tallinna Jahtklubi karikavõistlused, 28.- 30.08.), un noslēdzās ar Tallinas nedēļas regati (Tallinna Nädala regatt, 18.-20.09.).

Latvijas burātāji ieskaites punktus nopelnīja, pateicoties dalībai Tallinas jahtkluba kausā.

Laser Radial klasē startējošais Dāvis Andersons čempionāta kopvērtējumā ieņem 42. vietu, Ēriks Zvilna - 44. vietu, Enija Rudzīte - 46. vietu, Artjoms Švecovs - 47. vietu un Reinis Kālis - 48. vietu.

Laser Standard klasē Ričards Zvilna ir 19. vietā, bet Ģirts Fišers - Blumbergs noslēdzošajā, 20. vietā.

Par čempini Laser Radial klasē kļuva sezonas līdere un Igaunijas sekmīgākā burātāja šajā klasē Anna Pohlaka (Tallinas jahtklubs), kura uzvarēja arī sieviešu ieskaitē. Pohlaka uzvarēja divos no trīs posmiem, vienā paliekot otrajā vietā. Atpaliekot par 9 punktiem no Pohlakas, vicečempiona titulu ieguva Tavo Annus (ROPK), kurš U19 vecuma grupā ieguva pirmo vietu. Bronzas medaļu izcīnīja Anne-Maria Luika (ROPK).

Laser Standard klasē čempiona titulu ieguva olimpietis Karls-Martins Rammo (ROPK/ Tallinas jahtklubs), vicečempiona titulu Mikels Vali (ROPK), bet bronzu Gerogs Hauds (ROPK).

Punktu skaits tika piešķirts atbilstoši kvalifikācijas braucienos iegūtajai vietai. Papildus punktus piešķīra par finālbraucienos izcīnītājām vietām. Maksimāli iegūstamais punktu skaits, kuru piešķīra pirmajai vietai pēc kvalifikācijas braucieniem, ir 100 punkti.