Tuesday, 08 September 2015 20:12

Opti Worlds 2015 fotogrāfijās

Opti Worlds 2015 fotogrāfijās Foto: Valdis Ēlerts

No 24. augusta līdz 5. septembrim Dzivnovā (Polija) notika šā gada pasaules čempionāts Optimist laivu klasē, kurā kopš 2007. gada ar pieciem burātājiem bija pārstāvēta arī Latvija.

Uz čempionātu devās četri Rīgas jahtkluba burātāji un viena burātāja no Pilsētas jahtkluba. Visiem Latvijas izlases dalībniekiem tā bija debija šāda līmeņa sacīkstēs.

 

 

Šā gada čempionātā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits - 275 sportistu no 58 valstīm.

 

 

Latviju čempionātā pārstāvēja pieci dalīnieki - Agata Einause (LAT121) (no kreisās), Mārtiņš Atilla (LAT 59), Robins Li Špats (LAT72), Eduards Pļaviņš (LAT120) un Agija Ēlerte (LAT 115).

  

 

Mārtiņš Atilla (Rīgas jahtklubs) čempionātā sasniedza augstāko vietu Latvijas izlases dalībnieku vidū. Startējot bronzas jeb trešajā spēcīgākajā grupā, 275 dalībnieku konkurencē kopvērtējumā ieņēma 147. vietu.  

  

 

Eduards Pļaviņš (LAT 120), kurš arī sacentās bronzas grupā, kopvērtējumā sasniedza 163. vietu. 

 

 

Robins Lī Špats (LAT 72), kurš izcīnīja uzvaru savā, ceturtajā spēcīgākajā apakšgrupā un medaļu Latvijas izlasei, čempionātu kopvērtējumā noslēdza 206. vietā.

 

 

Agate Einause (LAT 121) čempionātā ieņēma 210. vietu, bet Agija Ēlerte - (LAT 115) - 216. vietu. 

Agate un Mārtiņš bija vieni no jaunākajiem pasaules čempionāta dalībniekiem, kas parādīja izturību un tehnisko meistarību sacenšoties godam ar 14 - 15 gadus veciem sportistiem, informēja Inga Jākobsone.

"Pēc ilgu gadu pārtraukuma, Latvijas izlases sportistiem ir izdevies sasniegt atzīstamus rezultātus šajā visaugstākajā Optimist klases čempionātā, godam parādot gan savu tehnisko varēšanu, gan psiholoģisko sagatavotību. Kā valsts izlase, Latvijas sportisti  iegūto vietu kopsummā ar 942 punktiem ir apsteigusi mūsu pieredzējušās kaimiņvalstis Lietuvu (1097 punkti) un Igauniju (1029 punkti).

Neskatoties uz pārtraukumu, tā ir iepriecinoša ziņa, ka mūsu Optimistu klases sportisti var sevi pozitīvi parādīt tik augsta līmeņa sacensībās un ir vērā ņemami konkurenti citām burāšanas valstīm šajā burāšanas pamatklasē."

 

 

"Visi sportisti, kaut arī pasaules čempionātā piedalījās pirmo reizi, bija labi sagatavojušies izlases galvenās treneres Žaklīnas Litaunieces vadībā", pastāstīja Latvijas izlases komandas vadītāja Inga Jākobsone.

 

 

Inga Jākobsone: "Visi sportisti bija izgājuši visrūpīgāko atlasi savās valstīs, pierādījuši savu meistarību neskatāmās augsta līmeņa staptautiskās regatēs un tādējādi visu sportistu burāšanas līmenis bija ļoti augsts. 12 slodzes pilnu dienu garumā, sportiskā spriedze prasīja no sportistiem ļoti augstu ne tikai augstu tehnisko sagatavotību, bet arī psiholoģisko noturību un koncentrēšanās spēju katram startam, visos laika apstākļos.

 

 

 

Latvijas izlases burātāja Optimist laivu klasē Agija Ēlerte (LAT 115).  

 

 

Latvijas nacionālās izlases sapulce pasaules čempionāta laikā. 

 

 

Inga Jākobsone: "Čempionāts notika Baltijas jūrā, Kamien Pomorski līča akvatorijā. Laika apstākļi bija ļoti mainīgi - gan lēns vējš (pamatā D/DR), gan iegriezās stiprāks no Z/ZA, kas deva iespēju sevi parādīt visiem sportistiem - gan jaunākiem, kas pasaules čempionātam kvalificējušies pirmo reizi, gan ļoti pieredzējušiem, kam šis gads ir pēdējais Optimistu klasē. Kā īpatnību šai akvatorijai būtu jāmin jūras straume."

 

 

Meistarīgi izmantojot gan lēnu vēju, gan stiprākas brīzas, par pasaules čempionu kļuva Roks Verderbers (Slovākija), kurš deviņos braucienos četreiz finišēja pirmais, pārējos bija 5., 2, 3., 4. vietās, bet pēdējā bija 65.vietā, tomēr, tā kā vienu sliktāko rezultātu atskaitīja, tas rezultātos netika ieskaitīts.

Sudraba godalgu izcīnīja Gaia Bergonzini (Itālija), kura ieguva 1. vietu meiteņu ieskaitē, bet bronzu - Aina Koloma Miro (Spānija).

Inga Jākobsone: "Šī gada pasaules čempionāts Optimistu klasē ir noslēdzies, un varam ar lepnumu teikt, ka tā ir bijusi veiksmīga atkal atgriezšanās Latvijas izlasei šajā augstākā pasaules līmeņa regatē, un mūsu sportisti godam cīnījās un pieteica sevi kā atzīstamu konkurentu burāšanā Optimist klasē daudzām pasaules valstīm".

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE