Saturday, 05 September 2015 18:50

Latvijas izlase sekmīgi aizvada pasaules čempionātu Optimist laivu klasē

Latvijas izlase sekmīgi aizvada pasaules čempionātu Optimist laivu klasē Foto: Robert Harjuk / ShutterSail.com

Dzivnovā (Polijā) piektdien noslēdzās pasaules čempionāts (PČ) Optimist laivu klasē, kas pagāja bezvēja un lēna vēja zīmē.

Latviju čempionātā pārstāvēja pieci burātāji, kuriem tā bija debija šāda līmeņa sacīkstēs.

Labāko rezultātu sasniedza Rīgas jahtkluba Mārtiņš Atilla (LAT 59), kurš sacentās bronzas jeb trešajā spēcīgākajā grupā, 275 dalībnieku konkurencē ieņemot 147. vietu.

Eduards Pļaviņš (LAT 120), kurš arī sacentās bronzas grupā, sasniedza 163. vietu. 

Robins Lī Špats (LAT 72), kurš izcīnija uzvaru savā apakšgrupā, čempionātu kopvērtējumā noslēdza 206. vietā.

Agate Einause (LAT 121) - 210. vietā, bet Agija Ēlerte (LAT 115) - 216. vietā.

Meistarīgi izmantojot gan lēnu vēju, gan stiprākas brīzas, par pasaules čempionu kļuva Roks Verderbers (Slovākija), kurš deviņos braucienos četreiz finišēja pirmais, pārējos bija 5., 2, 3., 4. vietās, bet pēdējā bija 65.vietā, tomēr, tā kā vienu sliktāko rezultātu atskaitīja, tas rezultātos netika ieskaitīts.

Sudraba godalgu izcīnīja Džūdija Laia (Singapūra), kura ieguva 1. vietu meiteņu ieskaitē, bet bronzu - Matias Berthets (Norvēģija).

Augusta beigās Latvijas izlase pēc sekmīgi uzrādītiem rezultātiem kvalifikācijas un pirmajos braucienos, sacentās valstu sacīkstēs. Pirmajā kārtā Latvijas izlase zaudēja Norvēģijai, tālāk cīņu turpinot pret Austrijas izlasi, kas bija zaudējusi Dānijas izlasei. Otrajā kārtā pārāka izrādījās Austrijas izlase, izslēdzot Latviju no tālākas cīņas.
Valstu komandu sacīkstēs uzvarēja Singapūras nacionālā izslase, atņemot uzvaru iepriekšējā gada uzvarētājiem Taivānas izlasei, kas šogad palika otrajā vietā. Trešo vietu izcīnīja Argentīnas izlase, apsteidzot Spānijas izlasi, kurai ir ceturtā vieta.

Čempionātā piedalījās 275 burātāji no 58 valstīm.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE