Thursday, 03 September 2015 15:13

Tallinas jahtkluba kausa Optimist klasē labākais rezultāts Elzai Cibulei

Tallinas jahtkluba kausa Optimist klasē labākais rezultāts Elzai Cibulei Foto: Ott Kallas / Igaunijas burāšanas savienība

Tallinas jahtkluba kausā, kas notika no 28. līdz 30. augustam Lohusalā (Igaunija), Optimist laivu klasē labāko rezultātu no Latvijas burātājiem sasniedza Rīgas jahtkluba burātāja Elza Cibule (LAT 107). 

Septiņdesmit piecu burātāju konkurencē Cibule sacensības noslēdza augstajā 6. vietā, rezultātu izcīnot grupas braucienā. Tajā tiesības sacensties jaunā burātāja izcīnīja, pateicoties kvalifikācijas braucienos uzrādītajam septītajam labākajam laikam.

Tas burātājai deva iespēju sacensties sudraba jeb pēc rezultātiem otrajā labākajā grupā, kuras uzvarētājs iegūst tiesības tālāk sacensties par godalgotajām vietām četru labāko rezultātu ieguvušo burātāju konkurencē.

Grupas braucienā Cibule septiņu burātāju konkurencē bija trešā ātrākā, kas kopvērtējumā ļāva tai pakāpties uz 6. vietu.

Tāpat Cibule ieguva 1. vietu meiteņu ieskaitē (U16 vecuma grupa), U13 vecuma grupā un U13 vecuma grupā meiteņu ieskaitē.  

Tiesības sacensties grupas braucienā ieguva arī Rīgas jahtkluba burātājs Eduards Muciņš (LAT 71), kurš kvalifikācijas braucienu kopsummā bija ar 6. labāko rezultātu, tāpu pašu vietu iegūstot arī grupas braucienā, kas kopvērtējumā viņam deva 9. vietu. U13 vecuma grupa Muciņš ieguva 3. vietu. 

Optimist klases kopvērtējumā uzvarēja Hugo Rasmus Vaino (EST 172), 2. vietā - Stens-Markus Andresons (EST 191), 3. vietā - Markus Kostabis (EST 140).

Trīs dienu laikā burātājiem savu meistarību bija jāparāda spēcīgā vējā, kas brāzmās brīžiem sasniedza 29 mezglu robežu, kā arī augstos viļņos, kas pie gludākiem ūdeņiem pieradušajiem bija gan liels spēju un spēka pārbaudījums. 

Tallinas jahtkluba kausā nestartēja valstu sekmīgākie burātāji, kuri patlaban sacenšas pasaules čempionātā Optimist klasē, kas noslēdzas 5. septembrī Polijā. 

 

Tallinas jahtkluba kauss Lohusalā / Foto: Ott Kallas 

 

Latvijas burātāju rezultāti  - Optimist klase

1. Hugo Rasmus Vaino (ROPK)

2. Stens-Markus Andresons (Tallinas jahtklubs)

3. Markus Kostabis (Pērnavas jahtklubs)

.. 6. Elza Cibule (Rīgas jahtklubs) | 1. vieta meiteņu ieskaitē (U16 vecuma grupa), U13 vecuma grupā un U13 vecuma grupā meiteņu ieskaitē

.. 9. Eduards Muciņš (Rīgas jahtklubs) | 3. vieta U13 vecuma grupā

.. 11. Anna Vernere (Stirnu raga jahtklubs) | 2. vieta meiteņu ieskaitē (U16 vecuma grupa)

.. 22. Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure) | 7. vieta meiteņu ieskaitē (U16 vecuma grupa), 6. vieta U13 vecuma grupā, 3.vieta U13 vecuma grupā meiteņu ieskaitē

.. 25. Māris Galenieks (Priedaines jahtklubs) | 9. vieta U13 vecuma grupā

.. 29. Loreta Amsila (jahtklubs Engure) | 10. vieta meiteņu ieskaitē (U16 vecuma grupa), 12. vieta U13 vecuma grupā, 6.vieta U13 vecuma grupā meiteņu ieskaitē

.. 32. Ričards Jurciņš (jahtklubs Engure) | 14. vieta U13 vecuma grupā

.. 39. Mārcis Galenieks (Priedaines jahtklubs) | 19. vieta U13 vecuma grupā

.. 46. Kārlis Dubra (jahtklubs Engure) | 25. vieta U13 vecuma grupā

.. 65. Ričards Muciņš (Rīgas jahtklubs) | 40. vieta U13 vecuma grupā

Visi rezultāti

 

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE