Monday, 17 August 2015 22:24

Latvijas burātāji debitē pasaules čempionātā 29-er klasē

No 8. līdz 14.augustam Peuhelijā, Velsā (Lielbritānija) notika pasaules čempionāts 29-er laivu klasē, kurā piedalījās 193 ekipāžas no 25 valstīm.

Rīgas jahtkluba burātāji Roberts Jānis Vancovičs un Emīls Ukass, kuriem šī bija debija augstākā līmeņa sacīkstēs šajā klasē, pēc kvalifikācijā uzrādītajiem rezultātiem sacentās bronzas flotē, tajā 93 ekipāžu konkurencē izcīnot 48. vietu. Komandas šajā flotē veica deviņus braucienus. Divus sliktākos rezulātus no kopējā rezultāta izslēdza.

 

Foto:  Rīgas jahtkluba burātāju Vancoviča / Ukasa iegūtā vietā pēc septiņiem kvalifikācijas braucieniem pasaules čempionātā 29-er klasē Lielbritānijā

 

Kopvērtējumā Vancovičs / Ukass ieņem 148. vietu.

 

 

Tikai ar viena punkta pārsvaru pasaules čempiona titulu izcīnīja Kaila Okonela / Toma Siganto (Austrālija) ekipāža, kas līderpozīcijas ieguva ceturtajā dienā pēc tam, kad pirmo dienu spēcīgo 20-25 mezglu vēju nomainīja vidēji stiprs vējš, ieviešot pamatīgas izmaiņas arī rezultātu tabulā.

Pēdējā dienā labojot rezultātu, par vicečempioniem kļuva Ignasio Varisko / Federiko Garsia (Argentīna), bet bronza Kristofera Viliforda / Veida Veidela (ASV) ekipāžai, kuri noslēdzošās  dienas braucienus sāka no 12. vietas.  

Labāko rezultātu no Eiropas komandām uzrādīja Pītera Janezika / Anzes Podlogara (Slovēnija) ekipāža, kas čempionātu noslēdza 4. vietā.

Kvalifikācjias braucieni, kopskaitā setpiņi, tika veikti divas dienas no 9. līdz 10.augustam stiprā vējā un smidzinošā lietu, bet ar pietiekamu redzamību. Piecdesmit labākos rezultātus kvalifikācijas braucienos uzrādījušās ekipāžas sacīkstes turpināja zelta flotē, nākamās 50 labākās - sudraba flotē.

 

Video: 6.diena (noslēdzošā diena)

 

Video: 3.diena (bezvēja diena)

 

 

 Foto avots: Rīgas jahtklubs

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE