Wednesday, 12 August 2015 19:08

Ozoli neliecas jeb Latvijas Optimist izlases jaunie tērpi

Ozoli neliecas jeb Latvijas Optimist izlases jaunie tērpi Foto: Valdis Ēlerts

Formas tērps vieno, radot piederības un komandas sajūtu sportistos, bet līdzjutējam ļaujot acumirklī sazīmēt savējos. 

Pateicoties vecāku uzņēmībai, beidzot pie vienota vizuālā tēla ir tikusi Latvijas Optimist klases izlase, kas jau pēc divām nedēļām pārstāvēs Latviju pasaules čempionātā Optimist laivu klasē.

Pasaules čempionāta laikā komanda tērpsies vienota stila baltos T-kreklos un tumši zilās jakās, kas vienlaikus kalpos arī kā parādes formas.

Komandas tērpu dizains ietver konceptu Ozoli neliecas. Uz katra T-krekla un jakas ir iestrādāts latvju tautas raksta ornaments  - Austras jeb Saules koks. Citās kultūrās to dēvē par Pasaules koku. Parasti šis koks ir ozols un latviešu mitoloģijā simbolizē saules ceļu un pasaules kārtību. Austras koks ir dienas rituma simbols, attēlo cilvēka priekšstatu par pasauli, simbolizē tās saikni ar garīgumu.

 

Foto: Valdis Ēlerts

 

Foto: Valdis Ēlerts

 

Foto: Valdis Ēlerts

 

Foto: Valdis Ēlerts

 

Šogad vietu Latvijas nacionālajā izlases komandā ir izcīnījuši četri Rīgas jahtkluba burātāji - Mārtiņš Attila (LAT 59), Agija Ēlerte (LAT 115), Eduards Pļaviņš (LAT 120) un Robins Lī Špats (LAT 72), kā arī Pilsētas jahtkluba burātāja Agate Einause (LAT 121).

Pasaules čempionāts notiks Dzivnovā Polijā no 25. augusta līdz 5. septembrim. Sacensību notiks Pomorskas līcī Baltijas jūrā.

Kopā ar izlasi uz čempionātu dosies trenere Žaklīna Litauniece. 

Šobrīd dalību pasaules čempionātā ir pieteikušas 58 valstis un 276 burātāji.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE