Tuesday, 11 August 2015 22:30

Noskaidroti 2015. gada Latvijas kausa ieguvēji Laser un Optimist klasēs

Noskaidroti 2015. gada Latvijas kausa ieguvēji Laser un Optimist klasēs Foto: sintija símane / buratajiem.lv

Līdz ar Latvijas čempionāta noslēgumu, kas šogad notika no 6. līdz 9. augustam, tradicionāli noslēdzas arī Latvijas kausa izcīņa Laser un Optimist klasēs.

Šogad Latvijas kausa izcīņa notika piecos posmos. Sacīkstes sākās ar Usmas kausu (06.- 07.06.), kam sekoja Kuivižu kauss (13.-14.06.), Baltic Open Regatta sacīkstes (27.- 28.06.), Engures kauss (10. - 12.07.), kā arī Latvijas atklātais čempionāts (06.- 09.08.), kas noslēdza kausa izcīņu.

Kausa ieguvējus noteica Laser 4.7 klasē kopvērtējumā un meiteņu ieskaitē (startē 1998. gadā dzimušie un jaunāki), Laser Radial klasē kopvērtējumā un sieviešu ieskaite, Optimist klasē (starte 2000. gadā dzimušie un jaunāki), Optimist klasē B grupā (startē 2004. gadā dzimušie un jaunāki), Optimist klasē meitenēm (startē 2000. gadā  dzimušas meitenes un jaunākas). 

Latvijas kausu Laser Radial klasē kopvērtējumā izcīnīja Ričards Zvilna, bet jaunietēm arī šajā gadā -  Estere Kumpiņa. 

Laser 4.7 klasē otro gadu pēc kārtas kopvērtējumā uzvarētājs ir Ēriks Zvilna un Veronika Čače. 

Optimist laivu klasē, neskatoties uz to, ka labākais rezultāts, kas iegūts kādā no posmiem, ir 4. vieta, gan kopvērtējumā, gan meiteņu ieskaitē, gan jaunāko burātāju - B grupā, kausa ieguvēja ir Agate Einause. 

 

 

Latvijas kauss ir Latvijas Zēģelētāju savienības (LZS) kauss, kas tiek izcīnīts LZS sportistu konkurencē absolūtajā vērtējumā. Pirmo reizi Latvijas kausa izcīņas sacīkstes norisinājās 2013.gadā.

Saskaņā ar kausa izcīņas nolikumu Latvijas kausa ieguvējs ir dalībnieks ar vismazāko iegūto punktu summu kopvērtējumā, summējot katrā posmā iegūtā gala rezultāta punktu skaitu.  Faktiski - tiek summētas vietas.

Katram Latvijas kausa dalībniekam ir tiesības izslēgt no kopējās ieskaites vienu sliktāko rezultātu, ja Latvijas kausa posmu skaits ir lielāks par trim. No kopējā rezultāta netiek izslēgts Latvijas čempionāta posms.  Ja sacensību dalībnieks nepiedalās kādā no Latvijas kausa posmiem, tas par neapmeklēto posmu iegūst attiecīgā posma pēdējās vietas gala rezultātu, pieskaitot vienu punktu.


LATVIJAS KAUSS 2015 - REZULTĀTI

 

 


 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE