Monday, 10 August 2015 10:28

Mārtiņš Atilla un baltkrieviete Puhačova - 2015. gada Latvijas čempioni Optimist laivu klasē Foto: sintija símane / buratajiem.lv

Pārtraucot igauņu dominanci divu gadu garumā, svētdien par Latvijas čempionu Optimist klasē kļuva Rīgas jahtkluba burātājs Mārtiņš Atilla.

Pēc sākotnējam sacensību līderim, lietuvietim Ernestam Juskevičam protestu izskatīšanā piešķirtās diskvalifikācijas iepriekšējās dienas braucienā, Atilla noslēdzošājā sacensību dienā uz starta izgāja, atrodoties flotes vadībā. Lai noturētu sasniegto, viss, kas jaunajam burātājam bija jāizdara, abos braucienos bija jānofinišē ne zemāk par trešo vietu. Tomēr ceļš uz uzvaru izrādījās ne tik gluds kā ezera virsma pirms noslēdzošajiem braucieniem. Pretēji nepieciešamajam Atilla pirmajā braucienā finišēja ceturtais, noslīdot uz otro vietu. Līdz ar ko otrais un vienlaikus pēdējais sacensību brauciens kļuva par “visu vai neko” spriedzes spēli. Šoreiz veiksme bija mūsējā burātāja pusē. Atilla otrajā braucienā vadībā izrāvās pie pirmās markas. Iegūto pārsvaru burātājam izdevās noturēt līdz pat finišam, neļaujot uzvarai nedz braucienā, nedz kopvērtējumā izslīdēt no rokām.

Juskevičs, piekāpjoties par punktu, kļuva par Latvijas vicečempionu, bet Laurinas Ivanauskas (j/k Bangputys) ieguva trešo vietu.

Atillas trenere Žaklīna Litauniece pēc sacensībām atzina, ka pēdējais brauciens parādīja, ka Mārtiņš nobrauca ļoti skaisti, tiešām izcili, un ka burātājs ir gatavs arī Pasaules čempionātam Optimist klasē, kas notiks Polijā no 25. augusta līdz 5. septembrim.

Optimist meiteņu grupā uzvarēja Emīlija Puhačova (Baltkrievijas burāšanas komanda), Agate Einause - otrā, bet trešā - Rīgas jahtkluba burātāja Agija Ēlerte.

Optimist B grupā pārliecinošu uzvaru ieguva Atilla, otrajā vietā atstājot Agati Einausi (Pilsētas jahtklubs) un trešajā - Kārli Dubru (jahtklubs Engure).

Optimist B grupā meiteņu ieskaitē uzvarēja Agate Einause, bet otro un trešo vietu attiecīgi sadalīja burātājas no Igaunijas - Izabella Ounupa un Sūzana Siluta.

Trīs dienās sarežģītos mainīga vēja apsākļos, svelmē un ilgā pacietības pārbaudē 80 burātāju lielā Optimist flote kopā veica septiņus braucienus.

Kā atzina Žaklīna Litauniece, bērniem bija ļoti grūti izturēt to spriedzi, kad visu laiku bija jāgaida vējš. "Parasti tomēr izbrauc uz ūdens un ātri viss notiek, bet šeit bija tā gaidīšana, vēja virziena minēšana, būt pareizajā pusē un vietā."

Visi rezultāti.

2. Starts optini

Posted by Rīgas Jahtklubs on Sunday, 9 August 2015

Sacensības Optimist klasei notika Ķīšezera akvatorijā, Nacionālajā Jaunatnes Sporta burāšanas centrā Pāvu ielā 14, no 7. līdz 9. augustam.

Čempionātu rīkoja Rīgas jahtklubs sadarbībā ar Latvijas Zēģelētāju savienību. Atbalsta - Sporta centrs Mežaparks, veikals Regate, Rāmkalni un Aldaris, informatīvi - portāls buratajiem.lv