Friday, 16 December 2016 09:20

Latvijas burātājas spēcīgi sāk sacensības World Sailing pasaules čempionātā

Mēreni stiprā vējā ceturtdien, 15. decembrī, vēlu vakarā pēc Latvijas laika Hauraki līcī / Oklenda, Jaunzēlande iesākās sacensības World Sailing pasaules jaunatnes čempionātā, kurā startē arī trīs Latvijas burātāji.

Laser Radial

Ļoti spēcīgi sacensības sākusi Latvijas Laser Radial klases burātāja Estere Paula Kumpiņa (Rīgas jahtklubs), kura pēc diviem braucieniem 47 dalībnieču konkurencē ierindojas 20. vietā.

Pirmā brauciena sākumā Kumpiņa pirmo marku apņēma līderu rindās, bet brauciena beigās noslīdēja uz 17. vietu. Otrajā braucienā burātāja finišēja 25. vietā. Tas Kumpiņai šobrīd dod 42 punktus.

Ar trīs punktiem vadībā ir šā brīža World Sailing pasaules jauniešu čempione Maria Erdi (Ungārija). Par punktu no viņas atpaliek Sandra Luliča (Horvātija), kura vinnēja pirmajā braucienā, bet trešajā vietā ar sešiem punktiem ir šā brīža World Sailing pasaules jauniešu vicečempione Hanna Andersone (Vācija).

Puišu ieskaites grupā Artjoms Švecovs (Priedaines jahtklubs) pēc diviem braucieniem, kuros viņš finišēja 53. un 51. vietā, kopvērtējumā ar 104 punktiem atrodas 52. vietā.

Ar divām uzvarām vadībā šobrīd atrodas Patriks Dopeings (Dānija). Otrajā vietā ar 7 punktiem - pašreizējais World Sailing pasaules jaunatnes vicečempions Georgs Gotrijs (Jaunzēlande). Bet trešais, dalot vienādu punktu skaitu ar Gotriju, ir Jakups Rodzievskis (Polija).

Visi rezultāti.

RS:X

RS:X klases burātāji veica trīs braucienus, pēc kuriem Ketija Birzule (Burāšanas klubs 360) ar 26 punktiem 18 dalībnieču konkurencē atrodas 9. vietā. Pirmajā braucienā Birzule uzrādīja 9. labāko rezultātu, otrajā - finišēja 7. vietā, bet dienas noslēdzošajā braucienā bija 10. vietā.

Līdere ar 9 punktiem ir pašreizējā pasaules jauniešu vicečempione Emma Vilsone (Lielbritānija), Maria Belena Razo (Peru) ar tikpat punktiem ir otrā, bet Aimeja Hofa (Nīderlande) ar 11 punktiem trešā.  RS:X klases pasaules čempione Katja Spičakova (Izraēla) viena UFD šobrīd ir tikai sestā.

Visi rezultāti.

Sacensības turpināsies piektdien  Laser Radial klasei ar vēl diviem braucieniem un trīs RS:X klasei.

Čempionātā pavisam startē 389 burātāji no 65 valstīm, sacenšoties deviņās disciplīnās piecās laivu klasēs.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE