Wednesday, 14 December 2016 21:27

Kumpiņa: būt Jaunzēlandē un piedalīties augstākā līmeņa starptautiskās sacensībās savā mīļākajā sporta veidā ir sapņa piepildījums

Noslēdzoties World Sailing treniņnometnei, Laser Radial klases burātāja Estere Paula Kumpiņa (Rīgas jahtklubs) atzīst, ka tas ir viņas sapņa piepildījums būt Jaunzēlandē un piedalīties augstākā līmeņa starptautiskās sacensībās savā mīļākajā sporta veidā, ziņo World Sailing.

“Šis būs mans otrais pasaules jaunatnes čempionāts, un, lai uzlabotu savas burātprasmes, šogad Eiropā esmu piedalījusies daudzās regatēs,” burāšanas federācijai stāsta 15 gadīgā burātāja.

"Patiesībā esmu ļoti priecīga, ka bija jādodas burāt tādos laikapstākļos, kādi tie bija mums. Ir grūti burāt 30 mezglu vējā, bet es pierādīju, ka varu izturēt šādus laikapstākļus, un pirms pasaules čempionāta tas man paaugstina pārliecību par saviem spēkiem”, skaidro Kumpiņa.

Estere atzīst, ka šajā laikā pirms Ziemassvētkiem ir grūti būt prom no draugiem un ģimenes. Vienlaikus burātāja atzīst, ka “tas vienmēr ir bijis mans un manu vecāku sapnis apmeklēt Jaunzēlandi, tāpēc esam ļoti laimīgi šeit atrasties”.

 

 

Treniņnometne norisinājās World Sailing programmas jaunattīstības valstīm (Emerging Nations Program) ietvaros no 11. līdz 13. decembrim Oklendā, Jaunzēlandē pirms pasaules jaunatnes čempionāta.

Nometnē, kas vienlaikus bija arī noslēdzošā šā gada World Sailing nometne šis programmas ietvaros, kopā arī Esteri burāšanas prasmes apguva vēl 12 jaunieši no Bulgārijas, Slovākijas, Trinidādes un Tobago, Venecuēlas, Urugvajas, Gvatemalas, Ēģiptes, Taivānas, Malaizijas un Indonēzijas.

To rīkoja World Sailing sadarbībā ar Jaunzēlandes burāšanas federāciju un Milfordas kreiserburāšanas klubu.

"Šāda līmeņa pasākums var būt ļoti biedējošs jauniem burātājiem no valstīm, kur burāšana nav vadošais sporta veids,” stāsta Jaunzēlandes burāšanas federācijas Līdzdalības un attīstības menedžeris Endrjū Klaustons.

Viņš atzīst, ka šī programma ir lielisks veids, kā jaunajiem burātājiem vieglāk iejusties sacensībās. Tā dod viņiem iespēju uzlabot savas burāšanas prasmes akvatorijā, kur norisināsies sacensības, kā arī nodrošina atbalstu un trenera palīdzību visu čempionāta laiku.

Pasaules jaunatnes čempionāts sākās 14. decembrī un ilgs līdz 20. decembrim. Pirmie braucieni plānoti 16. decembrī.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE