Wednesday, 14 December 2016 16:00

Jaunzēlandē sākas World Sailing pasaules jaunatnes čempionāts burāšanā

Ar reģistrāciju, inventāra saņemšanu un pirmajiem treniņiem sacensību akvatorijā, trešdien, 14. decembrī, Oklendā, Jaunzēlandē, sākās gada nozīmīgākās sacensības jauniešiem vecumā līdz 19 gadiem - World Sailing rīkotais pasaules jaunatnes čempionāts burāšanā, kas ilgs līdz 20. decembrim.

Sacensības notiks 29er (divnieki), 420 (divnieki), Laser Radial, Nacra15 Open (divnieki, jauktā komanda), kam šī būs debija jaunatnes čempionātā, un RS:X klasē. Visās klasēs, izņemot Nacra15, sacensības jauniešiem un jaunietēm notiks atsevišķās ieskaites grupās. Sacensības pavisam notiks deviņās disciplīnās.

No Latvijas čempionātam ir reģistrējusies Estere Paula Kumpiņa (Rīgas jahtklubs) - Laser Radial jaunietes, Artjoms Švecovs (Priedaines jahtklubs) - Laser Radial jaunieši, kā arī Ketija Birzule (Burāšanas klubs 360) - RS:X jaunietes. Visiem mūsu burātājiem šis būs otrais pasaules jaunatnes čempionāts.

Latvijas burātāji ir vienīgie pārstāvji no Baltijas valstīm, kuri ir reģistrējušies čempionātam. Savukārt Birzule savā disciplīnā ir vienīgā pārstāve no Ziemeļvalstu burāšanas reģiona, ko atbilstoši World Sailing iedalījumam veido Islande, Dānija, Norvēģija, Zviedrija, Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva.

Dānija būs pārstāvēta sešās disciplīnās, Norvēģija, Zviedrija un Somija - piecās disciplīnās. Tāpat kā Igauniju un Lietuvu, arī Islandi čempionātā nepārstāvēs neviens burātājs.

Kopā čempionātam ir pieteikušies vairāk nekā 380 burātāju no 65 valstīm.

Čempionāta atklāšanas ceremonija notiks 15. decembrī plkst. 18:00 pēc Jaunzēlandes laika (plkst. 7:00 no rīta pēc Latvijas laika). To varēs vērot World Sailing Facebook lapā, Youth Worlds Facebook lapā un Twitter.

 Braucieni sāksies 16. decembrī un norisināsies Waiake līcī, kas atrodas iepretim Oklendas priekšpilsētai Torbejai.

Īsumā: pasaules jaunatnes čempionāts pirmo reizi notika 1971. gadā Angelholmā, Zviedrijā, divās divu personu laivu klasēs - 420 un Flipper. Tajā piedalījās 16 valstis. Šī būs otrā reize, kad čempionāts norisināsies Jaunzēlandē. Pirmo reizi šī okeānu valsts čempionātu uzņēma 1983. gadā. Tāpat kā tagad arī toreiz tas norisinājās Oklendā. Latvija pasaules jaunatnes čempionātā debitēja 2004. gadā Gdiņā, Polijā.

 

 

Čempionāta grafiks:

14.12. - reģistrācija / inventāra izdale / treniņi / treneru un komandu menedžeru brīfings

15.12. - reģistrācija / inventāra izdale / sacensību dalībnieku brīfings / treniņi / čempionāta atklāšana

16.12. - 19.12. - sacensību dienas

20.12. - piektā sacensību diena / inventāra nodošana / noslēguma ceremonija

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE