Sunday, 19 June 2016 21:10

Miks Valters izcīna savu pirmo uzvaru Optimist klasē un iegūst ceļojošo Kuivižu kausu

Miks Valters izcīna savu pirmo uzvaru Optimist klasē un iegūst ceļojošo Kuivižu kausu Foto: Zane Straume

Svētdien, 19. jūnijā, piecu braucienu kopsummā Kuivižu kausā uzvarēja Miks Eduards Valters, kļūstot arī par Kuvižu jahtkluba ceļojošās balvas Optimist klasei 'Kuivižu kauss' jauno īpašnieku.

Valters (Rīgas jahtklubs) sacensības iesāka, finišējot piektais, bet ar katru nākamo braucienu rezultātu pakāpeniski uzlaboja - otrajā un trešajā braucienā bija trešais, bet pēdējos divos jau pirmais. Pēc sliktākā (pirmā brauciena) rezultāta atskaitīšanas burātājs sacensības noslēdza ar 8 punktiem, izcīnot savu pirmo uzvaru Optimist klases sacensībās vispār.

Atpaliekot par punktu, 2. vietā ierindojās Laura Ozoliņa (Usmas jahtklubs), kura braucienos trīs reizes finišēja otrā, un pa reizei 4. (izslēgts) un 3. vietā, nopelnot 9 punktus. Pēc faktiskās rezultātu summas, pirms sliktākā rezultāta izslēgšanas, Valters un Ozoliņa dalīja vienādu punktu skaitu.

Ar 14 punktiem 3. vietā ierindojās Rihards Straume (Pilsētas jahtklubs), kurš divreiz braucienos finišēja pirmajā trijniekā, bet pārējos bija 5., 7. (izslēgts), un 4. vietā.

Sacensībās piedalījās arī astoņi Optimist burātāji no Igaunijas. Labāko, 4. vietu, uzrādīja Karolīna Harma (Kalevas jahtklubs).

Meiteņu iekaitē deviņu burātāju konkurencē 1. vietā ir Laura Ozoliņa (Usmas jahtklubs), 2. vietā - Karolīna Harma (Kalevas jahtklubs), 3. vietā - Lisbeta Tagu (Pērnavas jahtklubs). 

Optimist klases jaunāko burātāju grupā (B grupa) 1. vietā ir Kārlis Dubra (jahtklubs Engure), 2. vietā - Emīls Mikus Baškevics (Rīgas jahtklubs), 3. vietā - Anguss Ants Ērna (Pērnavas jahtklubs).

Visi rezultāti

Stiprā vēja dēļ Kuivižu kausa izcīņa notika tikai vienu dienu plānoto divu vietā. Kopumā sacensībām bija reģistrējušies 25 Latvijas un Igaunijas burātāji no septiņiem jahtklubiem.

Sacensībās nepiedalījās šā brīža pieci spēcīgākie Latvijas Optimist klases burātāji, kuri patlaban Portugālē gatavojas pasaules čempionātam, kas norisināsies no 25. jūnija līdz 4. jūlijam Vilamorā. 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE