Sunday, 19 July 2015 11:02

113 jahtu liela flote gatava 58. Muhu Vaina Regatei

113 jahtu liela flote gatava 58. Muhu Vaina Regatei Foto: Muhu väina regatt

Šodien Tallinā tiks dots starts lielākajai un senākajai regatei Baltijas valstīs - A. Le Coq Moonsund Regatta (Muhu Vaina), kas šogad notiek 58. reizi. 

Regati sāks 660 burātāju un 96 jahtas no Igaunijas, deviņas no Krievijas, piecas no Latvijas, divas no Somijas un viena no Lietuvas.

No Latvijas regatē šogad piedalās jahta Monza (LAT 550) no Latvija jahkluba, jahta Reki (LAT 163) no jahtkluba Engure, jahta Guru (LAT 352) no Latvijas jahtkluba, kurai šī būs ceturtā dalība regatē, Usmas jahtkluba jahtas Kolibri (LAT 160) un Arabella (LAT 174), kurai šī būs trešā dalība regatē. Pagājušā gadā Arabella izcīnīja augsto 4.vietu.

Gan jahtai Reki, kas pēc 24 gadiem ir atgriezusies dzimtenē - Tallinā, gan jahtai Monza šī būs debija slavenajā Muhu Vaina regatē.

Pēdējo astoņu gadu laikā Muhu Vaina regatē no Latvijas ir piedalījušās 18 jahtas, vairākas no tām atkāroti. Labāko rezultātu - 3.vietu ORC grupā ir uzrādījusi jahta Ananda 2010.gadā Andreja Bula vadībā.

 

///////

 

Jahtas sacentīsies trīs ieskaites grupās septiņās apakšgrupās - ORC I, II un III,  LYS 1, 2 un 3 un Folkboot.

Latvijas čempionāta jūras burāšanā 3. vietas ieguvēja jahta Monza kapteiņa Kristapa Remesa vadībā startēs ORC I grupā, kurā tai gaidāma ļoti spēcīga konkurence.

Galvenās grupas favorītes ir visas trīs pagājušā gada Muhu Vaina regates ORC I grupas godalgu ieguvējas - jahta Forte (EST 475) un, jahta Reval Café Elisa (EST 703), kas var lepoties gan ar čempionu tituliem, gan augstām vietām Eiropas un pasaules čempionātos ORC ieskaitē.

Jahta Forte Jāka Jogi (Jaak Jõgi) vadībā no Kalevas jahtkluba ir 2014. gada pasaules čempione ORC B grupā, bet jahta Reval Café Elisa no Kalevas jahtkluba Ēro Panka (Eero Pank) vadībā 2014. gada ORC pasaules čempionātā palika piektā savā grupā. Ne mazāk spēcīgas pretinieces būs 2014.gada Igaunijas un Somijas ORC A grupas čempione jahta Olympic (EST 463) Tīta Vihula (Tiit Vihul) vadībā no Dago jahtkluba, kā arī 2013.gada Eiropas vicečempione ORC B grupas ieskaitē jahta Premimum (EST 499) no Kalevas jahtkluba Prīta Tamemagi (Priit Tammemägi) vadībā.

Jahta Reki kapteiņa Kārļa Kozlovska vadībā startēs ORC III grupā, kurā notiks cīņa arī par Igaunijas čempiona titulu jūras burāšanā.

Lai arī grupā nestartēs daudzkārtējais tās uzvarētājs Koits Pauts, kurš šogad pārgājis uz ORC II grupu un sacentīsies ar jahtu Matilda, jahtai Reki konkurence solās būt spēcīga tik un tā. Par to parūpēsies jahta Kadri (EST 185) Andres Haavel vadībā no Saaremaa Merispordi Selts un jahta Prizrak (RUS 331) Dmitrija Mostovoja vadībā no Maskavas.

Tomēr jahtai Reki visinteresantākā un sīvākā cīņa izvērtīsies starp savējām, Polaris tipa jahtām - jahtu Edasi (EST 11), jahtu Blanca (EST 73), jahtu Vesileenu (EST 157), jahtu Öösorr (EST 730) un jahtu Gemma (EST 637).

Latvijas daudzkārtējā čempione jūras burāšanā jahta Guru Arņa Remesa vadībā cīnīsies EST LYS 1 grupā. Galvenās grupas favorītes ir patreizējā Muhu Vaina LYS 1 grupas uzvarētāja jahta Fanatic (EST 239) no Kalevas jahtkluba Aina Jalasto vadībā, kā arī otrās vietas ieguvēja Alara Ivansona jahta Tessa (EST 324) no Kalevas jahtkluba.

Jahtas Kolibri un Arabella startēs EST LYS 2 grupā. Abām jahtām sīvākā cīņa gaidāma gan savā starpā, gan ar jahtu Liliann (EST 396) no Sāremas, kā arī pagājušā gada otrās un trešās vietas ieguvējām - jahtu Brigitta (EST 295) no Kalevas jahtkluba un jahtu Temper (EST 188) no Pērnavas jahtkluba.  

Folkboot grupā, kurai tāpat kā ORC III grupai regate vienlaikus būs arī nacionālais čempionāts, sacentīsies desmit laivas, ieskaitot galvenās favorītes pagājušā gada godalgu ieguvējas - jahta Tuuli (EST F18), jahta Greta (EST F5) un jahta Topu (EST F3). Šajā grupā startēs arī Maksa Danilofa (Max Daniloff) jahta Fleur (EST 721), kas ir būvēta 1943. gadā un ir vecākā regates dalībniece.

 

Visi dalībnieki

 

 


Regate sāksies Tallinā ar īsās distances sacīkstēm Tallinas apli, kas ilgs apmēram pusotru stundu. ORC I un LYS 1 grupai būs jāveic apmēram 9.4 j.j. gara distance, ORC III un LYS 2 grupai - apmēram 8.5 j.j. gara distance.

Uzreiz pēc Tallinas apļa noslēguma komandas dosies uz Kārdlu (Hījuma sala). Atkarībā no laikapstākļiem jahtas Kārdlā ieradīsies pirmdienas (20.07.) naktī vai agri no rīta. ORC I grupai veicamā distance ir apmēram 85 j.j. gara, ORC III grupai un LYS 2 grupai - 72.7 j.j.gara, bet LYS I - 79.5.j.j.gara.

Kārdlā komandām būs brīva diena ar Grilla festivālu. Sacīkstes atsāksies otrdien, 21. jūlijā uz Kuivastu (Muhu sala). Trešdien, 22. jūlijā tiks dots starts uz Romasāri (Sāremā), no kurienes ceturtdien, 23. jūlijā komandas dosies uz pēdējo regates ostu Pērnavu, kur piektdien, 24. jūlijā notiks Pērnavas - Sorgu aplis. Regate noslēgsies sestdien, 25. jūlijā ar piekrastes sacīkstēm.

58.Muhu Vaina regati atklāja sestdien Tallinas Jūras dienu ietvaros.

 

Regatei tiešsaistē var sekot līdzi GPS online trekingā.

TIEŠRAIDĒ: Pirmais posms (Tallinas aplis) un pēdējais posms (Pērnavas piekrastes sacīkstes) tiks pārraidīts tiešraidē Tallinas un Pērnavas jahtklubos, kā arī ziņu portāla Postimees mājaslapā. Sacīkstes komentēs Kalevas jahtkluba komandors un 2014.gada pasaules čempions ORC B grupā ar jahtu Forte - Kalevs Vapers (Kalev Vapper).

Pārraides laiki:

19.07. - no ~ plkst.11:40 - ~ plkst.14:00

25.07. - no plkst. 9:40

 
///////

 

Latvijas jahtas 58.Muhu Vaina regatē / starta grupa

Monza (LAT 550) - ORC I (grupa)

Reki (LAT 163)  - ORC III

Guru (LAT 352) - LYS 1

Kolibri (LAT 160) - LYS 2

Arabella (LAT 174) - LYS 2

 

Sacensību progamma

19.07. - Tallina, Tallinas aplis no plkst.12:00

19.07. - Tallina - Kārdla (Hījuma sala)

21.07. - Kārdla - Romasāre

22.07. - Romasāre - Pērnava

23.07. - Pērnava, Pērnavas aplis

24.07. - Pērnava, Piekrastes sacīkstes

Regates programma