Wednesday, 09 March 2016 23:46

Muhu Väina regate pagarina sadabību ar ilggadējo atbalstītāju A. Le Coq

Muhu Väina regate pagarina sadabību ar ilggadējo atbalstītāju A. Le Coq Foto: Piret Salmistu

Baltijā lielākās jūras regates Muhu Väina (Moonsund regatta) rīkotāji šonedēļ uz trīs gadiem pagarinājuši sadarbību ar regates ilgadējo atbalstītāju A. Le Coq, ziņo organizatori.

Igaunijas lielākais dzērienu ražotājs A. Le Coq regati ir atbalstījis jau ilgstoši. 2014. gadā, sadarbībai paplašinoties un uzņēmumam kļūstot par regates ģenerālsponsoru, tā ieguva A. Le Coq Muhu Väina regates vārdu.

A. Le Coq vienmēr ir augstu vērtējis kultūru un sporta tradīcijas un tas bija pamatā lēmumam turpināt atbalstīt arī Igaunijas senākās un unikālākās burāšanas sacensības. Nupat pagarinātā sadarbība tāpat ir apliecinājums mērķtiecīgamieguldījumam Igaunijas kultūras un sporta sektora attīstībai.

A. Le Coq priecājas turpināt sadarbību ar Moonsund regates organizatoriem ģenerālsponsora statusā. Lai arī 2016. gads oficiāli ir Jūrniecības kultūras gads Igaunijā un tāpēc jūrai un visam, kas saistīts ar jūru, tiek pievērsta lielāka uzmanība, Moonsund regate gan tagad, gan nākotnē būs galvenais ar jūru saistītais notikums, kas piesaistīs Igaunijai lielāko starptautisko uzmanību”, norādīja A. Le Coq pārdošanas direktors Rando Mords.

“Regates organizatori ir ne vien profesionāļi, bet iegulda visas pūles un degsmi veiksmīga pasākuma noorganizēšanā.“

Indreks Ilves (Kalevas jahtklubs), kurš no šā gada pilda regates direktora pienākumus, atklāj, ka šogad, lai piesaistītu lielāku starptautiskās sabiedrības uzmanību regatei, ir paredzēta vēl plašāka mārketinga kampaņa tajās valstīs, kas robežojas ar Baltijas jūru.

“Ar Igaunijas fonda ‘Enterprise Estonia’ atbalstu Moonsund regates organizatori kopīgi ar dažādu jahtklubu pārstāvjiem par regati un Igaunijas jahtklubiem februārī stāstīja Helsinku jahtu izstādē, bet šonedēļ - Zviedrijas laivu izstādē. Ar A. Le Coq atbalstu regate attīstās par iecienītu jūrniecības pasākumu, par kuru var stāstīt ar lepnumu,” bilst Ilves.  

 

 

 

Šogad regate notiks no 9. līdz 16. jūlijam četros posmos.  

Regate startēs Pērnavā. No turienes dalībnieki tālāk dosies uz Kihnu salu, kura regati iepriekš uzņēma 2009. gadā. No Kihnu nākamais posms būs uz Hāpsalu, kuru regate pēdējo reizi apmeklēja 2013. gadā. Tālāk regate dosies uz Kerdlu (Hījumā sala). Noslēdzošie posmi būs Tallinā, kur vienlaikus notiks arī Tallinas Jūras dienas.  

 

 

Reģistrācija regatei sākās 26. februārī. Šobrīd no Latvijas regatei ir reģistrējušās divas jahtas - jahta Reki (LAT - 163 / Sailing Team Engure) un jahta Project A1 (LAT 424).

Regati rīko Pērnavas jahtklubs, ESS Kalevas jahtklubs, Sāmsalas Jūras sportu savienība (Saaremaa Merispordi Seltsi) un Igaunijas burāšanas savienība.

 

Muhu Väina  - programma: 09.-16.07.2016.

9. jūlijs - reģistrācija, jahtu apmērīšana, plkst.19:00 atklāšana

10. jūlijs - reģistrācija, jahtu apmērīšana, plkst. 12:00 pirmais starts Pērnava - Kihnu sala

11. jūlija Kihnu sala - Hāpsala

12. jūlijs Hāpsala - Kerdla

13. jūlijs Kerdla, Kērdla Näkimadala regatta

14. jūlijs Kērdla - Tallina

15. jūlijs 12:00 Tallinas aplis

16. jūlijs 10:00 Tallinas piekrastes aplis, Apbalvošana