Thursday, 02 April 2015 09:43

Pārvērtēti EČ ledusburāšanā rezulāti; Alviķis zaudē 3.vietu

Marta beigās pārvērtēti Eiropas čempionāta (EČ) ledusburāšanā DN klasē rezultāti spēcīgākajai, A flotei. Līdz ar ko Madars Alviķis ir zaudējis 3.vietu un tagad kopvērtējuma ieņem 4.vietu. 

Vietas mainījuši arī pārējie A flotē startējušie Latvijas burātāji. Matīss Alviķis (O-311) pēc rezultātu pārskatīšanas ieņem 18.vietu (pirms tam - 15.vieta), Gatis Gaudums (O-10) - 27.vietu (pirms tam - 21.vieta), Raivo Elnionis (O-4) - 30.vietu (pirms tam - 27.vieta), Gunārs Rozenbergs (O-6) - 38.vietu (pirms tam - 43.vieta).

Eiropas čempiona tituls un Eiropas kauss īpašniekus nav mainījis. Karols Jablonskis (P-36) pirmo vietu saglabā. Tāpat vietu saglabā arī Mihals Burczinskis (P-114), kurš ir otrais.

Rezultātus pārvērtēja Eiropas ledusburāšanas asociācijas prezidents (komandors) Jorgs Bohns saistībā ar savu lēmumu EČ ledusburāšanā laikā anulēt A flotes pēdējā, piektā brauciena rezultātus.

Piektā brauciena rezultāti tika anulēti pēc vairāku dalībvalstu nacionālo sekretāru protestiem sakarā ar to, ka pie augšējās zīmes ar sarkaniem karodziņiem tika atzīmētas bīstamas vietas, plaisas ledū, un daudzi burātāji sliktas redzamības dēļ tos noturējuši par zīmei pieguļošo marku un veicot nepareizu distanci, kā rezultātā pārkāpjot sacensību noteikumus.  Pēc Bohna sniegtās informācijas marku neapņēma apmēram 10 - 20 % burātāju, bet vairums, apmēram 80%, visus trīs apļus pēdējā braucienā veica pareizi, neskatoties uz lielājām vēja virziena maiņām.

Bohns skaidro, ka viņa pieņemtais lēmums čempionāta laikā nav burātājiem saistošs, jo spēkā esošais normatīvais regulējums ledusburāšanā Eiopas ledusburāšanas asociācijas prezidentam nedod tiesības anulēt sacīkšu rezultātus. Šādu lēmumu drīkst pieņemt tikai sacensību komiteja, kas ir tiesīga atcelt vai pārtraukt braucienu pēc starta, ja marka ir novirzījusies vai ja kurss jebkādu iemeslu dēļ ir kļuvis nedrošs. Kā norāda Bohns, EČ neviens no šiem gadījumiem nav bijis.

Līdz ar to Bohna lēmums par rezultātu anulēšanu automātiski zaudēja spēku un A flotes kopvērtējuma rezultāti tika pārvērtēti, ņemot vērā piektā brauciena rezultātus.

“Ja mēs ļautu komandoram anulēt braucienus pat, ja par to ir balsojuši nacionālo komiteju sekretāri, tas radītu negatīvu praksti nākotnē”, saka Bohns. “Nākotnē komandori līdzīgā situācijā nonāktu ar vien biežāk, un visu to, kas pareizi piemēro noteikumus, piemēram, protesta komitejas, darbs zaudētu vērtību. Atbildībām ir jābūt atbilstoši noteiktām un rūpīgi sadalītām, lai “mēs nekāptu viens uz otra pirkstiem”.

Jautājums par anulētajiem rezultātiem un kompetenču sadali tiks skatīts nacionālo sekretāru sanāksmē aprīlī Stokholmā.

EČ notika no 1.līdz 6.martam Igaunijā uz Võrtsjärv ezera. Sacīkstēs pavisam startēja 126 dalībnieku no 16 valstīm.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE