Friday, 06 March 2015 22:20

Madars Alviķis - Eiropas bronzas medaļnieks; uzvar nepārspējamais Jablonskis

Šodien latvieši turpina valdīt ne tikai ledus trasēs skeletonā. Eiropas čempionātā un Eiropas kausā ledusburāšanā par bronzas medaļnieku ir kļuvis Latvijas vicečempions Madars Alviķis (O-31), kurš sacentās zelta flotē. 

Čempionātā zelta flotē tika aizvadīti pieci braucieni, pēc kuriem Madars Alviķis bija ceturtajā vietā, uz kuru burātājs noslīdēja pēc piektā brauciena. Pēdējā brauciena rezultātus pēc vairāku valstu pārstāvju protestiem atcēla, jo, kā pastāstīja Madars, pie augšējās zīmes ar sarkaniem karodziņiem tika atzīmētas bīstamas vietas, plaisas ledū, un daudzi burātāji sliktas redzamības dēļ tos noturējuši par zīmei pieguļošo marku, kā rezultātā sacensību noteikumi tika pārkāpti. 

Rezultātā Madars kopvērtējumā ieguva trešo vietu gan Eiropas čempionātā, gan vienlaikus notikušajā Eiropas kausā.

“Sacensības ir ļoti sīvas, apstākļi ir smagi”, iepriekš bija atzinis burātājs.

Par Eiropas čempionu un Eiropas kausa ieguvēju atkārtoti kļuva Karols Jablonskis (P-36), kurš visos braucienos bija pirmais. 52.gadus vecais Jablonskis līdz ar to ir izcīnījis visus šā gada galveno sacīkšu titulus. Kā jau rakstījām, janvāra beigās Jablonskis kļuva par pasaules čempionu.

Otro vietu izcīnīja Mihals Burczinskis (P-114).

Pārējie zelta grupā startējošie Latvijas burātāji rezultātu tabulā ir izvietojušies ļoti plašā amplitūdā.

Matīss Alviķis (O-311) ieņem 15.vietu, Gatis Gaudums (O-10) - 21.vietu, Raivo Elnionis (O-4), - 27.vietu, Gunārs Rozenbergs (O-6) - 43.vietu.

Sudraba un bronzas flotēs aizvadīti pieci braucieni. Tajā startējošie Kristaps Kārkliņš (O-11)  un Artis Bērziņš (O-2) kopvērtējumā attiecīgi ieņem 4. un 17.vietu.  

Bronzas flotē startējošais Jānis Jēkabsons (O-8) čempionātu noslēdz 11.vietā.

Čempionāts notika no 1.līdz 6.martam Igaunijā uz Võrtsjärv ezera. Pēc pirmās sacensību dienas sliktā ledus stāvokļa dēļ tika mainīta sacīkšu vieta uz ezera ziemeļrietumiem, tomēr arī tur burātājus nesagaidīja labi laikapstākļi.

Pavisam sacīkstēs startēja 126 dalībnieku no 16 valstīm.

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE