Tuesday, 03 March 2015 13:36

Sacīkstes EČ ledusburāšanā pārtrauktas

Stiprā vēja un nedrošā ledus stāvokļa dēļ otrdien Eiropas čempionāta ledusburāšanā organizatori pieņēma lēmumu šodien braucienus neizvest.

“Trīs laivas pirms paredzētajiem startiem iebrauca ledus plaisā un salauza inventāru, ka arī sportists no Igaunijas pēc negadījuma tika nogādāts slimnīcā. Par laimi traumas nav bīstamas un cerams jau rīt viņš būs atpakaļ uz starta linijas ”, stāsta Madars Alviķis.

Organizatori šobrīd apzin citas sacensību akvatorijas.

Pirmajā sacīkšu dienā tika izvesti četri braucieni, pēc kuriem zelta grupā startējošie Madars Alviķis (O-31) ieņem 2.vietu, Matīss Alviķis (O-311) - 15.vietu, Gatis Gaudums (O-10) - 21.vietu, Raivo Elnionis (O-4) - 27.vietu, Gunārs Rozenbergs (O-6) - 43.vietu.

Savukārt šā gāda jaunpienācēji Latvijas ledusburāšanā Kristaps Kārkliņš (O-11) un Artis Bērziņš (O-2) startējā sudraba grupā un tajā attiecīgi ieņem 3. un 19.vietu.

Jānis Jēkabsons (O-8), kuram ir mazāka pieredze un kurš sacenšas bronzas grupā, tajā ieņem 7.vietu.

Līderis ar četriem punktiem šobrīd ir patreizējais pasaules un Eiropas čempions Karols Jablonskis (P-36). Bet otro vietu ar 15.punktiem ieņem viņa tautietis Mihals Burzinskis (P-114). Pavisam pirmajā desmitā ir iekļuvuši septiņu valstu burātāji.

Ja jauna sacīkšu norises vieta netiks atrasta, jau šoobrīd veiktie četri braucieni būtu pietiekams skaits, lai Eiropas čempionātu varētu uzskatīt par ieskaitītu.

Čempionātā pavisam startē 126 dalībnieki no 16 valstīm. 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE