Tuesday, 03 March 2015 09:26

Madars Alviķis trešais pēc pirmās sacīkšu dienas EČ ledusburāšanā

Eiropas čempionāta ledusburāšanā pirmajā sacīkšu dienā pirmiem tika aizvadīti četri braucieni, kuros Madars Alviķis (O-31) uzrādīja 9., 3., 7. un 2. vietu, kas ar 21 punktu patlaban viņam dod trešo vietu zelta grupā.

“Sacensības ir ļoti sīvas, apstākļi ir smagi”, atzīst Alviķis.

Tāpat burātājs min, ka esot bijis ļoti grūti noturēt maksimālo ātrumu, jo braucieni notiek nelielā teritorijā. Braukšanu apgrūtinājusi arī sliktā redzamība smalkā lietus dēļ.

Pārējie zelta grupā startējošie Latvijas burātāji rezultātu tabulā ir izvietojušies ļoti plašā amplitūdā.

Matīss Alviķis (O-311) ieņem 15.vietu, Gatis Gaudums (O-10) - 21.vietu, Raivo Elnionis (O-4), kurš trešajā startā piedzīvoja sadursmi pie augšējās markas, ieņem 27.vietu, Gunārs Rozenbergs (O-6) - 43.vietu.

Savukārt šā gāda jaunpienācēji Latvijas ledusburāšanā Kristaps Kārkliņš (O-11) un Artis Bērziņš (O-2) startējā sudraba grupā, kurā attiecīgi ieņem 3. un 19.vietu.

Jānis Jēkabsons (O-8), kuram ir mazāka pieredze un kurš sacenšas bronzas grupā, ieņem 7.vietu.

“Latvijas komanda [čempionātā] parāda sevi no labākās puses. Protams iespējams ir vairāk, tomēr apstākļi ir smagi, kuri nav parocīgi un ir ļoti sarežģīti”, norāda Madars.

Līderis ar četriem punktiem šobrīd ir patreizējais pasaules un Eiropas čempions Karols Jablonskis (P-36). Bet otro vietu ar 15.punktiem ieņem viņa tautietis Mihals Burczinskis (P-114). Pavisam pirmajā desmitā ir iekļuvuši septiņu valstu burātāji.

Čempionāts notiek Igaunijā uz Võrtsjärv ezera, aptuveni 50 km uz rietumiem no Tartu un plānots,ka tas noslēgsies 6.martā. Šobrīd veiktie četri braucieni ir pietiekams skaits, lai Eiropas čempionātu varētu uzskatīt par ieskaitītu.

Čempionātā pavisam startē 126 dalībnieki no 16 valstīm.

PROVIZORISKIE REZULTĀTI 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE