Monday, 23 February 2015 21:48

Eistreiķe ātrākā no Latvijas burātājiem PČ ledusburāšanā jauniešiem

Pēc divu dienu spraigām sacīkstēm Rūtai Eistreiķei pasaules čempionātā ledusburāšanā DN Junior grupā pērn Rīgā izcīnīto čempiones titulu aizstāvēt neizdevās un septiņu braucienu summā nācās samierināties ar 2.vietu starp jaunietēm. 

Pirmā diena burātājai  bijusi veiksmīga, bet otrajā dienā, kad tika veikti četri braucieni, viņa startējusi ar sliktu pašsajūtu un temperatūru, kas viņai liedzis koncentrēties, pastāstīja Eistreiķe.

Jaunietēm uzvarēja līdzšinējā vicečempione Sāra Piasecka (Polija), bet trešajā vietā arī šogad Johanna Sāreke (Igaunija).

Kopvērtējumā Eistreiķe ieņem 12.vietu, bet Piasecka - 10.vietu.

Otrs Latvijas burātājs DN Junior klasē Herberts Miezītis, otrajā dienā pakapjoties par divām vietām, čempionātu noslēdza 13.vietā.

Par absolūto uzvarētāju DN Junioru grupā kļuva Kevins Grāss (Igaunija), kurš sešos no septiņiem braucieniem finišēja pirmais. Savukārt līdzšinējais čempions Jaceks Staņislavskis (Polija) ir 11.vietā, tik par vietu apsteidzot Eistreiķi.  

Labākais no Latvijas sportistiem Ice-Optimist klasē ir Roberts Jānis Vancovičs. Viņš čempionātu noslēdza 14.vietā.

Kopumā jaunajiem burātājiem čempionāts bija liels pārbaudījums, jo bija jātiek galā ar sarežģītajiem burāšanas apstākļiem - sliktu ledus stāvokli, stipru vēju un snigšanu otrajā sacīkšu dienā, gan ar  inventāra bojājumiem. Pirmajā dienā bura saplīsa Sārai Leilai Helgai Tolstikai un Robertam, otrajā - Tomam Fišeram - Blumbergam. Kritiens un plīsusi jahtas vants pirmspēdējā braucienā bija Eduarda Pļaviņa pārbaudījumi čempionātā.

“Visiem šie apstākļi bija vienādi, un protams labākie bija labāki", norāda treneris Valdis Alviķis.  Rezultāti mums bija atbilstoši sagatavošanās līmenim un pieredzei. Viena no lielākām problēmām bija Opti buras. Mēs izmantojām vecus, nolietotus ūdens buru modeļus. Šis buras var izmantot līdz 3-4ms vēja( ja ir jaunas), bet mums pūta 7 un vairāk. Pēc starta 200m mēs esam grupas priekšā (1-4v), tālak nevar sasniegt paātrinājumu, jo maisīgās buras to neļauj, mēs atpaliekam no "top speed".

Mēs ieguvām lielu pieredzi taktikā, sajūtās brīvā vēja kursā (ātruma un kursa attiecībā). Tas pats ir arī kursā cieši pie vēja. Ļoti svarīgas šīs sacensības bija tiem, kas vasaras sezonā pāriet uz 29er [aut.piezīm. Vancovičs un Fišers - Blumbergs]. Princips viens - ātrāk distancē ar pareizo kursa augstumu. Uz ledus tas ir ļoti uzskatāms, analīze un rezultāts redzams momentā. Uz ūdens daudz blakus faktori - laivas kustības svārstības, viļņošanās, mazs ātrums ... (ātrāk šīs taktikas sajūtas iegūst uz ledus), “ čempionātā gūto pieredzi vērtē treneris.

Mums ir kur tiekties un zinām savas vājās vietas. Ar visām grūtībām pasākums bija ļoti vērtīgs un audzinošs katra attīstībai.Prieks par Rūtas izcīnīto augsto 2. vietu meiteņu konkurencē DN klasē un jāatzīmē treneres Ilzes Ledaunieces nopelns Engures jauno ledus burātāju sagatavošanā.Lai visiem veicas domājot par nākošo ziemas sezonu, gatavojot savlaicīgi inventāru, jo JWC 2016 organizēs Igaunijas DN asociācija, " tā Alviķis.

Kā rakstījām, ledus uz Rekiva ezera Šauļos bija ļoti bīstams burāšanai. Lai arī pietiekama biezuma, ledus bijis grumbuļains un daudzviet ar makšķenieku atstātiem āliņģiem.

Čempionāta noslēgumā Igaunijas izlasei tika pasniegta arī īpašā balva par sportisku rīcību par izlases rezerves  laivas aizdošanu Edijam Klementam (S-812), kura laiva salūza ceturtajā braucienā.

 

Pasaules čempionāta ledusburāšana DN Junior un Ice-Optimist klasēs atklāšanas ceremonija. 

Skats no Rūtas jahtas. Foto: Rūta Eistreiķe

 

 

PČ DN Junior - rezultāti

DN Junior - kopējā ieskaitē (30 dalībnieku):

1.Kevins Grāss (C-23), Igaunija - 6 punkti

2.Johannes Pusaps (C-54), Igaunija - 22

3.Konrads Žoltovskis (P-6), Polija - 24

.. 12. Rūta Eistreiķe (O-14), Latvija - 71

13.Herberts Miezītis (O-34 /311 ), Latvija - 74

 

DN Junior - jaunietes (5):

1.Sāra Piasecka (P-37), Polija - 55

2.Rūta Eistreiķe (O-14), Latvija - 71

3.Johanna Sāreke (C-42), Igaunija - 74

 

Ice –Optmist  - kopējā ieskaitē (41):

1.Keiss Lūrs (C-6), Igaunija - 8

2.Melvins Asavs (C-56), Igaunija  - 11

3.Stens Markuss Andresons (C-191), Igaunija - 26

.. 14.Roberts Jānis Vancovičs (O-71)  - 77

.. 23.Toms Fišers - Blumbergs (O-85) - 126

.. 26.Eduards Pļaviņš (O-55) - 134

.. 31.Sāra Leila Helga Tolstika (O-83) - 186

..33. Laura Ozoliņa (O-61) - 203

 

Ice –Optmist - meitenes (9):

1.Viktorija Golebiovska (P-1669), Polija

2.Jūlija Smita (P-1828), Polija

3.Gedmontaite Jovile (T-29), Lietuva

.. 31.Sāra Leila Helga Tolstika (O-83) - 186

..33. Laura Ozoliņa (O-61) - 203

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE