Wednesday, 18 February 2015 21:44

Lietuvā sācies pasaules čempionāts ledusburāšanā jauniešiem un bērniem

Otrdien Šauļos, Lietuva, svinīgā ceremonijā, kam sekoja pirmie braucieni, tika atklāts 2015.gada Pasaules čempionāts ledusburāšanā DN Junior un Ice-Optimist klasē. Latviju čempionātā pārstāv deviņi burātāji no Engures un Rīgas burāšanas skolām.

Pieturoties 15 līdz  21 mezglu stipram vējam (8-11 m/s), pirmajā dienā DN Junior klasē tika aizvadīti trīs braucieni, pēc kuriem Rūta Eistreiķe (O-14) ieņem 11.vietu un Herberts Miezītis (O-34) - 16.vietu. Šobrīd līderpozīcijas DN Junior klasē dala Igaunija - Kevins Grāss (C-23), Somija - Edijs Klements (S-812), Igaunija - Johanes Puseps (C-54).

Ice - Optimist klasē, kurā startē 47 burātāji,  stiprā vēja dēļ tika veikti divi braucieni. Pirmajā trijniekā ir Igaunijas burātāji ar Keisu Lūru (C-5) no Pērnavas jahtkluba vadībā.

Labāko rezultātu patlaban Latvijas burātāju vidū ieņem Sāra Leila Helga Tolstika (O-94 / LAT-83), pēc diviem braucieniem ir 25.vietā. Pirmo braucienu, kurā burātājas jahtai ieplīsa bura, Tolstika veica sestā, bet otrajā pēc oficiālajiem rezultātiem viņa nefinišēja.  

Jahtas bura pirmajā braucienā saplīsa arī Robertam Jānim Vancovičam (O-71),kā rezultātā viņš otrajā braucienā nestartēja. Kopvērtējumā pēc pirmās dienas Vancovičs ieņem 26.vietu.

Saskaņā ar oficiālajiem provizoriskajiem rezultātiem Laura Ozoliņa (O-61), Toms Fišers - Blumbegs (O-93/85) un Eduards Pļaviņš (O-777/55) nav finišējuši nevienā braucienā, kas šobrīd viņiem dod pēdējo, 31.vietu. 

Pļaviņš pirmajā braucienā kritis un no brauciena izstājies, bet otrajā - veiksmīgi ticis līdz finišam, bet, kā norāda jahtklubs Engure, nezināmu iemeslu dēļ tiesneši Pļaviņam otro braucienu nav ieskaitījuši.

Savukārt Fišeru  - Blumbergu,  tiesneši pirmajā dienā “nevarējuši pamanīt” un abos braucienos viņam iedots maksimālais punktu skaits, lai gan praktiski burātājs pirmajā braucienā bijis 16.vietā un otrajā pēc nokavēta starta ierindojies 24.vietā, vēsta jahtklubs Engure.

Ozoliņa pirmajā braucienā izstājās, bet otro - izlaida.

Lai arī čempionāts ir tikko sācies, tas jau paguvis iegūt pelēcīgu nokrāsu ledus kvalitātes dēļ.

Ledus stāvoklis uz ezera ir ļoti grubuļains un pa visu ezeru ir ļoti daudz makšķernieku atstātie āliņģi. Treneris Valdis Alviķis norāda, ka ledus uz Rekiva ezera, kur sacīkstes notiek, ir ļoti, ļoti bīstams.

“Šeit visi lielie un mazie sniega pampaki ir sasaluši. Ledus salīdzināms ar arumiem. Pieaugušie būtu kategoriski atteikušies startēt šādos ledus apstākļos, bet bērnus dzenam ārā un pakļaujam briesmām. Mūs [trenerus] pat neaicināju uz apspriedi, lai lemtu un pieņemtu loģiskus risinājumus”, izsakoties par čempionāta organizatorisko pusi, skarbs ir Alviķis.

Tāpat treneris norāda, ka ir mēģinājuši rosināt vietas maiņu uz Orisāri, Igaunija, kur ir 15 cm biezs labas kvalitātes un gluds ledus. Tomēr organizatori iebildumus un ierosinājumus esot noraidījuši, lēmumu pamatojot ar to, ka uz Rekiva ezera ir drošs ledus, kura biezums ir ap 25 cm, bet Orisārē būšot stiprs vējš.

Kā jau rakstījām, sākotnēji čempionāta norise bija paredzēta Zviedrijā, bet neatbilstoša ledus stāvokļa dēļ, tas pārcelts uz Šauļiem.

Šodien ir čempionāta otrā sacīkšu diena. Paredzēts, ka čempionāts ilgs līdz 20.februārim.

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE