Sunday, 01 February 2015 20:16

Madars Alviķis - Igaunijas vicečempions ledusburāšanā

Svētdien, izcīnot 2.vietu Igaunijas čempionātā ledusburāšanā DN, Ice-Opti un Mono XV klasēs, Madars Alviķis(O-31) Latvijas vicečempiona titulam nu piepulcējis arī Igaunijas vicečempiona titulu. 

Alviķis, kurš noslēdzošo sacīkšu dienu sāka no 4.vietas pozīcijām, par punktu atpaliekot no pjedestāla, piecos pēdējos braucienos divreiz finišēja pirmais, bet pārējos viņam bija trešais, ceturtais un astotais ātrākais laiks. Veiksmīgi veiktie braucieni burātājam nodrošināja otro labāko rezultātu kopvērtējumā.

 

Par DN klases uzvarētāju kļuva mājinieks Vaiko Voremā (C-6), bet bronzu izcīnīja Lukaš Zakrzevskis (P-155) no Polijas.

 

Otro labāko vietu Latvijas burātāju konkurencē uzrāda Artis Bērziņš (O-2), kurš, pakāpjoties par piecām vietām, rezultātu kopvērtējumā ieņem 22.vietu. Gunārs Rozenbergs (O-6) noslēdza 23.vietā.  Raivo  Elnionis (O-4), kuram pēc pirmās sacīkšu dienas bija otrais labākais rezultāts - 9.vieta, pēdējā sacīkšu dienā nestartēja, un kopvērtējumā viņam ir 31.vieta. Tāpat pēdējā sacīkšu dienā nestartēja arī Latvijas čempions Gatis Graudums (O-10), kuram kopvērtējumā līdz ar to ir 35.vieta.

 

Herberts Miezītis (O-34) pēdējā sacīkšu dienā rezultātu laboja par vienu vietu, čempionātu noslēdzot ar 33.labāko rezultātu. DN Junior grupā deviņu dalībnieku konkurencē viņam rezultāts nemainīgs - 7.vieta.

 

Sacīkšu laikā piektdien un sestdien pūta 8-12 m/s stiprs vējš, bet svētdien vēja stiprums mazinājās un sacīkstes tika aizvadītas 4-6 m/s stiprā vējā.  

 

Ice - Optimist klasē pēdējā sacīkšu diena izmaiņas līderpozīcijās neieviesa. Ar visos astoņos braucienos izcīnītām pirmajām vietām pārliecinošu uzvaru ieguva Keiss Lūrs (C-5), otro vietu izcīnīja Joseps Lauss (C-2), bet trešais ir Markuss Kostabis (C-25).

 

Rezultātu laboja mūsmāju sportisti. Roberts Jānis Vancovičs (LAT 71) visos dienas braucienos, kas kopskaitā bija trīs, uzrādīja otro labāko rezultātu, kopsummā nodrošinot 6.vietu. Savukārt Eduards Pļaviņš (LAT 777) rezultātu laboja par četrām vietā un čempionātu noslēdza 11.vietā.

 

Mono XV klasē uzvarēja Indreka Āvika un Tanela Viljastes (C-14) ekipāža.

 

Piedaloties 40 burātājiem no Igaunijas, 8 no Latvijas, 1 no Ungārijas, 2 no Zviedrijas, 14 no Polijas un 1 no Somijas, Igaunijas čempionāts ledusburāšanā notika no 30.janvāra līdz 1.februārim Sāremā. 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE