Sunday, 25 January 2015 16:28

Gatis Graudums kļūst par jauno Latvijas čempionu ledusburāšanā

Svētdien par jauno Latvijas čempionu ledusburāšanā DN klasē kļuva Gatis Graudums (O-10), nomainot ilgstošo čempionu Matīsu Alviķi, kurš sacīkstēs nestartēja. 

Nepietiekama vēja dēļ braucieni šodien netika veikti un vietas čempionātā tika sadalītas pēc burātāju uzrādītajiem rezultātiem piecos braucienos sestdien. 

 

Graudums tajos izcēlās ar stabilitāti, izcīnot uzvaras četros braucienos. Tas viņam atnesa uzvaru arī kopvērtējumā. 

 

Burātājam šī ir pirmā augstākās raudzes medaļa DN klases čempionātā.


“Pagājušajā gadā ieguva 4.vietu, bet pirms tam trīs gadus pēc kārtas bija otrais. Vienmēr kaut kas esot pietrūcis. Šosezon divas reizes visu saluzu un tika ieguldīts liels darbs, lai visu savestu kārtībā. Padarītais atmaksājās,” gandarījumu par uzvaru pauž Graudums. “Laika apstākļi bija ļoti viltīgi - mērens vējš ar caurumiem, bet visiem vienāds. Protams, arī veiksme bija manā pusē. Ļoti sīva cīņa sanāca ar Madaru un Raivo. Viegls starts bija tikai piektajā braucienā, kad izdevās atrauties no parējiem”.

Vicečempiona godā arī šogad ir Madars Alviķis (O-31), bet bronzas vietā ir Raivo Elnionis (O-4).

Gan DN Junioru, gan Ice - Optimist ieskaitē Latvijas čempiona titulu nosargāja līdzšinējie čempioni - Rūta Eistreiķe (O-14) un Roberts Jānis Vancovičs (LAT-71), kurš savāca visas pirmās vietas. Ice - Optimist vicečempionu titulu nosargāja arī Eduards Pļaviņš (LAT-777).

Latvijas čempionāts norisinājās no 24.līdz 25.janvārim uz Ķīšezera ledus, piedaloties 14 sportistiem no Latvijas un vienam ārzemju viesim Vladislavs Ptaškins (CZ-112) no Čehijas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE