Sunday, 02 March 2014 13:43

Igaunijā sākas pasaules un Eiropas čempionāts ledusburāšanā DN klasē; pirmajā dienā braucieni atcelti

Svētdien, 2.martā, Hāpsalā, Igaunijā sākās pasaules (Zelta kausa) un Eiropas čempionāts ledusburāšanā DN klasei. Čempionātā uz starta izgāja 204 sportistu no 17 valstīm, kas iedalīti trīs grupās - A, B un C. Diemžēl pirmās dienas braucieni redzamības dēļ atcelti. Sacīkstes turpināsies pirmdien, 3.martā, plkst.10:00.

No Latvijas uz čempionātu devušies Matīss (O-311) un Madars (O-31) Alviķi, Raivo Elnionis (O-4), Gatis Graudums (O-10) un Gunārs Rozenbergs (O-6). Viņi pasaules rangā attiecīgi atrodas 9., 27., 23.,  39. un 20.vietā, kas attiecīgi nosaka arī viņu starta grupu.

Gunārs Rozenbergs un Matīss Alviķis startē spēcīgajā A grupā, kurā no pasaulē top 68 ledusburātājiem kopā ieradušies  39. Kopā grupā startē 51 burātājs, 12 no tiem no Baltkrievijas, kas  kvalificējušies atsevišķi. Savukārt Madars Alviķis, Raivo Elnionis un Gatis Graudums startē B grupā, kurā būs jācīnās kopā ar vēl 64 burātājiem. C grupā startēs 66 burātāji.

Šobrīd gan pasaulē, gan Eiropā čempionu godā ir poļu burātāji. Tomass Zakrzevskis (P-55) ir pasaules čempions, bet Karols Jablonskis (P-36) ir tagadējais Eiropas čempions. Abi pasaules rangā ieņem pirmo vietu. Vai poļu duets spēs savus titulus nosargāt arī šogad? Tas noskaidrosies šīs nedēļas laikā. 

Katram čempionātam un katrai grupai ieplānoti septiņi braucieni. Paredzēts, ka čempionāts ilgs līdz 8.martam.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE