Wednesday, 27 March 2013 10:37

Noskaidrots pirmās „JAHTAS.LV” ceļojošās trofejas ieguvējs ledusburāšanā

23.-24.martā Rīgas jūras līcī (iepretim Lapmežciemam) spraigās cīņās aizvadītas Baltijas valstīs pirmās „JAHTAS.LV” ceļojošās trofejas izcīņas sacensības ledusburāšanā DN un „Ice Optimist” klases jahtām.

Par DN kopējās grupas uzvarētāju un līdz ar to arī trofejas –jaunas „VMA PARTS” sacīkšu stūres slidas ieguvēju pārliecinoši kļuva pēdējo gadu spēcīgākais Latvijas ledusburātājs un vairākkārtējais nacionālais čempions Matīss Alviķis.

Izcīnot četrus no pieciem braucieniem, sportists jau ar pirmajiem sacensību startiem sestdien pieteica sevi cīņai par jaunizveidoto trofeju. M.Alviķis savas līderpozīcijas nostiprināja otrajā sacīkšu dienā, kad uzvarēja visos četros plānotajos braucienos. Otrajā vietā ierindojās Matīsa brālis Madars Alviķis, bet trešo vietu sīvā cīņā, kopvērtējumā apsteidzot tuvāko sāncensi Gati Graudumu, ieguva Rīgas jahtkluba pārstāvis Raivo Elnionis.

Līdz 2014.gada „JAHTAS.LV” ceļojošās trofejas izcīņas sacīkstēm M.Alviķis iegūto balvu varēs izmantot, piedaloties nākamās sezonas ledusburāšanas sacensībās.

Savukārt „Ice Optimist” grupā pirmo vietu ieņēma Edvards Stīpnieks, bet attiecīgi otrajā un trešajā vietā ierindojās Roberts Jānis Vancovičs un Robins Lī Špats.

Vērtēšana notika DN un „Ice Optimist” ieskaites grupās. Kopā tika veikti visi 9 plānotie braucieni, no kuriem ieskaitīja 8 labākos.

Abas sacīkšu dienas dalībniekus lutināja neliels, bet pietiekami stiprs vējš (3-7 m/s), kas atsevišķiem sportistiem ļāva sasniegt ātrumu pat 95 km/h. Vidējais ledusjahtas ātrums distancē svārstījās no 40 līdz 60 km/h.

„Esmu pārliecināts, ka gan skatītājiem, gan dalībniekiem, tai skaitā man, 2013.gada ceļojošās trofejas izcīņas sacīkstes paliks atmiņā kā maksimāli kvalitatīvs un aizraujošs pasākums, kuru noteikti jāapmeklē nākošgad. Ikviens no sportistiem jau nākošajā kopīgajā regatē centīsies revanšēties un sasniegt visaugstāko rezultātu”, vērtē Latvijas DN ledusburāšanas asociācijas prezidents un otrās vietas ieguvējs Madars Alviķis.

Kā atzīst Latvijas DN ledusburāšanas asociācijas pārstāvis, sacīkstes izdevies noorganizēt augstā līmenī, gūstot pārliecība par iespēju turpmākos piecus ceļojošās trofejas sacensību gadus piesaistīt arī citu Eiropas valstu spēcīgākos sportisti, kā arī pieteikt Latviju kā spēcīgu kandidāti 2014. gada jauniešu pasaules čempionāta DN un „Ice optimist” ledusjahtu klasēs organizēšanai. 

Jau ziņots, ka 2014.gada pasaules junioru čempionāta ledusburāšanā organizēšanu Starptautiskā leduburāšanas asociācija plāno deleģēt Latvijas DN leduburāšanas asociācijai.

Organizatori izsaka pateicību par atbalstu regates rīkošanā  uzņēmuma „JAHTAS.LV” komandai un jahtklubam “Auda”.

FOTO apskatāms ŠEIT.

Rezultāti apskatāmi ŠEIT.

 

Pārpublicēts no sailinglatvia.lv

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE