Sunday, 17 March 2013 20:22

Poļu burātājs Jablonskis atkārtoti nosargā Eiropas čempiona titulu ledusburāšanā

Piektdien, 15. martā Polijā noslēdzās 2013.gada Eiropas čempionāts ledusburāšanā DN klasē.  Par uzvarētāju kļuva šā brīža pasaules vadošais ledusburātājs, polis Karols Jablonskis (P-36). Viņam šis ir jau trešais Eiropas čempiona tituls pēc kārtas. Jablonskis sešu braucienu kopvērtējumā ieguva 6 soda punktus. Otrajā un trešajā vietā attiecīgi ierindojās cits poļu burātājs Tomass Zakrzevskis (P-55) un ungārs Peters Hamraks (M-53).

Gandrīz nedēļu ilgajā čempionātā, sportistiem izdevās pacīnīties tikai divas dienas. Pirmā sacīkšu diena tika aizvadīta 11.martā Polijas pilsētā Gizičko, uz Niegocinas ezera. No turienes stiprās snigšanas dēļ čempionātu pārcēla uz aptuveni 220 km attālo Siemianovkas ezeru Baltkrievijas – Polijas pierobežā. Kā norāda Latvijas pārstāvis čempionātā un Latvijas DN ledusburāšanas asociācijas prezidents Madars Alviķis, vietas maiņa čempionāta laikā pēc tam, kad jau veikts pietiekams braucienu skaits rezultātu noteikšanai, ir precedents čempionāta vēsturē un daudzi ar šādu lēmumu esot bijuši neapmierināti.

Sacensību otrā un vienlaicīgi arī pēdējā diena bija 14.marts, jo stiprā vēja dēļ (Z, ap 18 m/s), organizatori nolēma čempionāta pēdējā dienā, 15.martā, sacīkstes atcelt. Tādējādi par galīgajiem rezultātiem tika pasludināti otrās dienas kopvērtējuma rezultāti.

No Latvijas burātājiem 45 dalībnieku konkurencē Matīss Alviķis (O-311), veiksmīgi veicot visus braucienus, ierindojās 15.vietā.  Bet Gunāram Rozenbergam (O-6) sacīkstes tik gludi negāja. Jau trešajā startā Gizičko tiek nolauzts priekšējās slidas segments un rezultātā 33. vieta. Rezultātu izdodas labot otrajā sacīkšu dienā Siemianovkā, kur Gunārs jau startēja ar aizlienētu jahtas korpusu. Pēc otrās sacīkšu dienas pakāpjoties par 13.vietām, viņš čempionātu pabeidz, noslēdzot Eiropas labāko 20-ieku. Abi sportisti sacentās vadošajā A jeb Zelta divīzijā.

Savukārt B jeb Sudraba divīzijā, kurā piedalījās 45 sportisti, vietu sadalījumu kopvērtējumā ietekmēja pirmās dienas pēdējā, ceturtā, brauciena rezultātu noprotestēšana un anulēšana. Ceturtais brauciens tika veikts nepietiekamas redzamības apstākļos. 

Tas labvēlīgi ietekmēja Madara Alviķa (O-31) rezultātus, jo tieši pēdējā braucienā viņš ieguva visvairāk soda punktu – 23, kas tika anulēti. Kopvērtējumā Madars ierindojās 5.vietā. No 3. vietas ieguvēja zviedra Fredrika Lonegrena viņu sķīra 5 soda punkti.  Ja būtu bijuši vēl braucieni, iespējams būtu iegūta arī trešā vieta grupā, vērtē Madars.  Viņš arī norāda, ka lai gan treniņbraucienos Gizičko gan pats, gan Matīss esot rādījuši teicamu sniegumu un bijuši krietni ātrāki par citiem, naktī sasnigušais 10 cm biezais sniegs, Latvijas sportistiem par labu nav nācis, jo neviena inventārs tādiem laika apstākļiem nav paredzēts. Līdzīgi arī pārējiem Latvijas sportistiem.

Savukārt Kaspars Žilins (O-34), kurš iepriekšējā Eiropas čempionātā startēja C jeb Bronzas divīzijā,  šogad Sudraba divīzijā kopvērtējumā palika 36.vietā.  Par uzvarētāju šajā divīzijā kļuva polis Mareks Arturs Stefaniuks (P-107), bet C jeb Bronzas divīzijā, kurā no Latvijas neviens nestartēja, labāko sniegumu uzrādīja austrietis Filips Hribars (OE-777).

Kopumā 2013.gada čempionātā piedalījas 135 dalībnieki no 15 valstīm.

 

REZULTĀTI

DN FLEET A (46 laivas) :

1.vieta Karol Jablonski (P-36)

2.vieta Tomasz Zakrzewski (P-55)

3.Peter Hamrak (M- 53)

 ... 

15.Matīss Alviķis (O-311)

 ...

20.Gunārs Rozenbergs (O-6)


DN FLEET B (45 laivas):

1.Marek Artur Stefaniuk (P-107)

2.Dennis de Ruiter (H-852)

3. Fredrik Lonegren (S-8)

 ...

5. Madars Alviķis (O-31)

...

36. Kaspars Žilins (O-34).

 

DN FLEET C (44 laivas):

1. Philipp Hribar (OE - 777)

2. Yuri Astashev (R-22)

3. Timo Sivula (L-731)

Visi rezultāti atrodami ŠEIT.

 

FOTO: ŠEIT

 

VIDEO: čempionāta atklāšanapirmā dienanoslēgums.

Pārpublicēts no sailinglatvia.lv

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE