Thursday, 21 February 2013 00:00

Lietuvā notiek Pasaules un Eiropas čempionāts ledusburāšanā; pirmā diena izvēršas ekstrēma

Šonedēļ Kuršu kāpas līcī, Nidā (Lietuva), notiek Pasaules un Eiropas čempionāts ledusburāšanā „DN Junior” un „Ice-Optimist” klasēs (WC/EC DN Junior and Ice-Optimist 2013).

Latviju šogad sacensībās pārstāv četri jaunieši: Rūta Eistreiķe un Kaspars Žilins (“DN Junior” klasē), Dāvis Leiškalns un Eduards Pļaviņš (“Ice-Optimist” klasē). Piedalīties bija plānojuši arī Eduards Stīpnieks un Viktorija Vilciņa. Tomēr uz sacensību startu neviens no viņiem neizgāja.

Sacīkstēs pavisam kopā piedalās ap 60 sportistu no 8 valstīm. Lielākais dalībnieku skaits ir no Polijas un Igaunijas.

Šogad laikaspstākļi ledusburāšanai nav tie pateicīgākie, kas pirmajā sacīkšu dienā, 20.februārī, sportistiem un viņu treneriem sagādāja daudz nepatīkamu brīžu. Kā ziņo treneris Valdis Alviķis sniegs līcī ir 7-9cm biezs un noblīvēts tā, ka ar kāju nav iespējams tikt līdz ledum, bet kupenas esot sadzītas līdz pus korpusam. Vēja stiprums 10 -12 m/s, temperatūra 4grādi. Neskatoties uz šādiem apstākļiem, čempionāta organizatori nolēma sacensības neatcelt.

Pēc pirmās sacīkšu dienas, 20.februārī, “DN Junior” klasē četru braucienu kopvērtējumā ar 7 punktiem vadībā izvirzījās zviedrs Edijs Klements, bet “Ice-Optimist” klasē trīs braucienu kopvērtējumā ar 5 punktiem līderis ir polis Mikolajs Mickēvičs.

Mūsējiem pirmā diena nebija tik veiksmīga. “DN Junior” klasē Žilins no četriem braucieniem veica trīs, rezultātā ar 83 punktiem ierindojoties 18.vietā.

Bet Rūtai Eistreiķei pirmā diena (iespējams arī čempionāts) beidzās ekstrēmi. Lai gan pirmajā braucienā viņa veiksmīgi finišēja, vēlāk pie apakšējās markas kupenā aizlidojot uz priekšu, salauza rumpeli. Pati jauniete tika nogādāta uz Klaipēdas slimnīcu ar iespējamu ribu lūzumu. Dažādas traumas, piemēram roku lūzumi vai izsisti zobi, guvuši arī citu valstu sportisti.

Tikmēr “Ice-Optimist” klasē ar 46 punktiem Latvijai augstāko, 13.vietu, ieguva Leiškalns, bet Pļaviņš ar 52 punktiem ierindojās 16.vietā. Abi veica visus trīs paredzētos braucienus.

Kā liecina rezultātu apkopojums, pēc pirmās dienas visus braucienus „DN – Junior” klasē sekmīgi veica 13 no 30 dalībniekiem, bet “Ice-Optimist” klasē – 20 no 43 dalībniekiem.

Treneris Valdis Alviķis, raksturojot pirmo starta dienu, norāda: „Starts – jebkurā kupenā visi stumjas, daži uzlikuši prizmas un cenšas nobraukt pa sablīvēto sniegu. Ar sniega slidām iet vēl grūtāk, tās ierokas un nespēj izsisties cauri pie vēja virs 10 m/s. Pēc pirmā stara 8-10 salauztas laivas (izlauztas plankas, saliekti segmenti, nolauztas stūres). Laivas nostopējas tā, ka sportisti lido ārā, laužot rumpeļus un savainojot sevi. Poļi starp startiem taisa pauzes, lai no DN pārliktu prizmas uz optimistiem. Ar sniega slidām pēc trešā starta vairs nav ko darīt, blīvums sniegam necaursitams. Igauņu treneris Matti Hool saka, ka kaut ko tādu nav piedzīvojis. Viņam salauzta puse no DN laivām.”

Savukārt čempionāta direktors un galvenais tiesnesis Stens Makura (Stan Macur) uz iebildumiem par daudzajām problēmām, traumām un no sportistiem neatkarīgiem inventāra bojājumiem, esot norādījis, ka katram dalībniekam pašam esot jāizvērtē situācija un savas spējas piedalīties sacīkstēs.

Sacīkstēs notiks vēl divas dienas, līdz 22.februārim. Ja nevienā no klasēm sacīkstes netiks pabeigtas, braucieni notiks arī 23.februārī.

Visus pirmās sacensību dienas rezultātus var apskatīt ŠEIT.

Pārpublicēts no sailinglatvia.lv

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE